Suknia dla druhny: jaką wybrać?

Nadejście pierwszych ciepłych dni oznacza nie tylko rozkwitające w pełni kwiaty, mnogość darów natury w postaci soczystych owoców i świeżych warzyw, czy wreszcie tak wyczekiwane rozkoszne słoneczne dni. Wiosna i lato to także czas, który sprzyja powiedzeniu sobie sakramentalnego „tak”. A kiedy do ślubu szykuje się najlepsza twoja najlepsza przyjaciółka, szykujesz się i ty, bo czeka cię wyjątkowo doniosła rola w tym wydarzeniu. Zostaniesz przecież druhną.

sukienki dla druhenPo pierwszej radości następuje zawsze moment, w którym należy odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki strój będzie odpowiedni? Jakie powinny być dobre sukienki dla druhny? Wybór takiej sukienki to wbrew pozorom wcale niełatwa sprawa. Suknie dla druhen powinny być ładne (w końcu oczy wszystkich będą spoczywały na wszystkich uczestniczkach weselnego orszaku), ale na tyle skromne, by nie przyćmić najważniejszej kobiety w tym dniu – panny młodej. A co z modą? Przecież nikt nie chce wybrać niemodnej sukni sprzed kilku sezonów. Z drugiej strony warto wybrać ponadczasowy, elegancki fason, który będzie odpowiedni także na inne okazje.

W weselnym savoir vivre jedno nigdy nie ulega zmianie. Kolor biały to kolor zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej. Dlatego sukienki dla druhen w białym kolorze to gwarantowane faux pas – o ile, rzecz jasna, panna młoda nie zażyczy sobie tego typu stroju jak to miało miejsce chociażby w przypadku ślubu piłkarza Wojciecha Szczęsnego z piosenkarką Mariną. Motywem przewodnim tego bajkowego ślubu była właśnie biel i wszystkie przyjaciółki panny młodej wystąpiły w kreacjach w tym kolorze. Możemy jednak założyć, że to wyjątek. Przeglądając w salonie suknie dla druhen kierujmy nasz wzrok w stronę ciekawych i żywych kolorów oraz eleganckich fasonów, dzięki którym kreacja posłuży nam na długie lata i niejedno wesele.

Artykuł z kategorii Odzież
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page