Stylowa łazienka retro

Styl retro to ostatnio bardzo popularne rozwiązanie w dziedzinie dekorowania wnętrz. Nadaje im uroku, jest oryginalny i zachwyca pięknymi dodatkami. Łazienka w stylu retro stanowi propozycję dla osób, które nie lubią standardu pochodzącego ze sklepów budowlanych, a dbają o niepowtarzalny klimat swojego domu. Wnętrza stylizowane na lata przedwojenne zachwycają smakiem i elegancją. Retro najlepiej sprawdza się w dużych przestrzeniach.

Wolno stojące wanny na żeliwnych nóżkach (koniecznie ze słuchawką prysznicową na widełkach), stylizowane umywalki, na której koniecznie znaleźć muszą się baterie mosiężne nad charakterystycznymi toaletkami i ornamentowane krzesła lub fotele stojące w rogu to podstawowe elementy salonu kąpielowego z zeszłego stulecia. Oczywiście całość dopełniać muszą odpowiednie dodatki – baterie w stylu retro z charakterystycznymi kurkami, duże lustro w srebrnej lub złotej oprawie i delikatne woalki w oknie zamiast standardowych żaluzji. Klasycznym wzorem podłogowym z lat 20. będzie czarno – biała szachownica. Jeśli zależy nam na autentyczności, a nie tylko wypracowanej imitacji stylu, możemy upolować wspaniałe okazy drewnianych szafek czy komódek na targu staroci bądź w antykwariacie. Świetnym dodatkiem będzie też lampa w stylu vintage umieszczona przy wejściu do łazienki.

Jeśli nie dysponujemy zbyt dużym pomieszczeniem kierujmy się przede wszystkim umiarem. Jeśli przesadzimy w stylizacji otrzymamy przekombinowany i niespójny efekt. W przypadku niewielkich wnętrz warto jest zachować neutralność, jeśli chodzi o sprawy podstawowe jak ściany, podłoga i większe urządzenia, a skupić się na retro dekoracjach i misternych wykończeniach. Sięgajmy po miedź i kolory starego złota oraz srebra. W dodatkach sprawdzi się też ecru i ciepły brąz. Nie zapominajmy o dużych, masywnych świecach, które dodadzą uroku i ocieplą wnętrze.

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page