Strony www dla firmy – czy warto zrobić ją samodzielnie?

zakłądanie strony wwwWiększość początkujących przedsiębiorców pomyślało chociaż raz o stworzeniu strony internetowej dla swojej firmy. I, co ciekawe, często myślimy też o tym, żeby może zrobić ją samodzielnie. Czy jest to dobry pomysł? Co na ten temat powiedzą osoby, które lepiej się znają na tej branży? I jak w ogóle stworzyć taką stronę własnymi siłami?

 

 

 

W wielu miejscach w internecie spotkamy bardzo różne opinie na temat samodzielnego tworzenia stron internetowych dla firm. Dobrym przykładem może być ta dyskusja na forum. Zobaczmy, na jakie grupy można podzielić komentujących ze względu na ich stosunek do samodzielnego tworzenia firmowej strony www przez amatorów.

Pierwsza grupa: „to dobry pomysł”

Pierwsza grupa internautów uważa, że jak najbardziej dobrym pomysłem jest samodzielne zbudowanie strony firmowej. Żaby Twoja strona była sensowna, musisz jedynie dowiedzieć się (najczęściej poczytać) jak zrobić stronę i już – możesz zaczynać. Strona nie będzie oczywiście super profesjonalna, ale dla mniej wymagających lub na początek – powinna wystarczyć.

Druga grupa: „jeśli inaczej nie możesz…”

Druga grupa jest już bardziej sceptycznie nastawiona do tego pomysłu. Ci specjaliści uważają, że żeby mieć stronę www, która pomoże a nie przeszkodzi w reklamowaniu firmy w internecie, powinieneś zlecić ją komuś, kto wie, jak ja stworzyć.

Według nich, samodzielne wykonywanie strony dla firmy może źle się skończyć – stronie nie tylko nie będzie przyciągała potencjalnych klientów, ale do tego będzie ich odpychała. Ta grupa uważa, że jeśli już musisz zrobić stronę, to przygotuj się do tego porządnie – a to zajmie nieco czasu. Nie da się dobrej strony www zbudować w godzinę (jak twierdzi pierwsza grupa osób).

Trzecia grupa: „zapomnij”

Dokładne przeciwieństwo pierwszej. Są to osoby, które uważają, że jeśli chcesz dowiedzieć się, jak stworzyć stronę www samodzielnie, to lepiej uważaj – właśnie zaczynasz tracić pieniądze. Jedynym rozwiązaniem jest zlecenie tego specjaliście.

Nie będę komentował tych opinii. Zadaniem tego artykułu jest pokazanie Ci, że na ten temat jest wiele różnych opinii, dlatego nie słuchaj jednej tylko osoby. Zapoznaj się z wieloma zdaniami i wyciągnij z nich wnioski.

Artykuł z kategorii IT
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page