Sposoby zakupu mieszania od dewelopera

W większości przypadków zakup mieszkania odbywa się po wizycie na miejscu budowy i negocjacjach cenowych, po których następuje zawarcie umowy. Obecnie inwestowanie w nieruchomości stało się bardzo popularne. Wpływ na to mają przede wszystkim niskie stopy procentowe, które zniechęcają inwestorów do lokowania kapitału w lokatach.

Sprawia to, że niekiedy w bardzo popularnych inwestycjach większość mieszkań może być wyprzedanych jeszcze przed ukończeniem budowy. W przypadku zainteresowania takim sposobem nabycia nieruchomości podpisujemy tzw. umowę deweloperską.

Umowa deweloperska – co to jest?

Umowa deweloperska to nic innego jak prawne potwierdzenie zobowiązania firmy do wybudowania, a następnie przekazania nam własności danego mieszkania. Chociaż jest to ryzykowny sposób nabywania nieruchomości, zdarza się że jest jedyną opcją nabycia lokalu w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Firmy korzystają z tego sposobu zapewnienia finansowania inwestycji w celu ograniczenia kosztownej linii kredytowej. Klient po podpisaniu takiej umowy wpłaca ustaloną część wartości mieszkania bezpośrednio na konto dewelopera.

Podpisujemy umowę deweloperską – na co uważać?

Podpisując umowę z deweloperem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kwestie formalne wskazujące na szanse ukończenia inwestycji. Jest to przede wszystkim aktualne pozwolenie na budowę i szczegółowe informacje dotyczące gruntu, na którym planowana jest budowana.

Umowa deweloperska a pułapki w dokumencie.

Zawierając umowę z deweloperem powinniśmy zwrócić uwagę także na dane identyfikacyjne firmy i sposobie pomiaru powierzchni mieszkania. Weryfikacja danych pozwoli nam uniknąć pułapki podpisania umowy z nierzetelną firmą. Warto też sprawdzić opinie dotyczące konkretnego dewelopera w internecie. Umowa powinna dokładnie określać sposób pomiaru mieszkania. Sprawdzenie tych dwóch czynników pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek po ukończeniu inwestycji.

Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie przeczytaj artykuł http://geogrupa.pl/pl/mieszkania-deweloperskie/umowa-deweloperska-mieszkania

 

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page