Sposoby realizacji przeprowadzki

PrzeprowadzkiKażda osoba zmieniająca miejsce zamieszkania z pewnością zastanawia się który ze sposobów realizacji przeprowadzki wybrać. Wszystko zależy od tego co jest obiektem naszej przeprowadzki (np. czy chcemy przewieźć drogie włoskie meble zaprojektowane przez znanego projektanta czy przewozimy dwudziestoletni poobijany segment), oraz jakie fundusze możemy przeznaczyć na realizację przeprowadzki.

Przeprowadzka z pomocą profesjonalnej firmy

Jest to bez wątpienia najmniej pracochłonna metoda realizacji przeprowadzki, ponieważ firma przeprowadzkowa może za nas zrobić dosłownie wszystko, nie tylko znieść, przetransportować i wnieść nasze meble lecz również zabezpieczyć je do transportu, dostarczyć materiały do pakowania, spakować rozpakować przedmioty, a nawet jeśli zachodzi taka potrzeba to przemagazynować nasze mienie. To wszystko jednak kosztuje dlatego klienci zamawiając kompleksową usługę muszą liczyć się z tym, iż przeprowadzka będzie kosztować ich nawet 50% więcej.

Przeprowadzka 50/50

Przeprowadzka 50/50 jest to stosunkowo nowa metoda realizacji przeprowadzki, która polega na przewiezieniu wszystkich drobnych przedmiotów oraz kartonów we własnym zakresie, pozostawiając firmie przeprowadzkowej tylko i wyłącznie transport mebli. W efekcie musimy część pracy związanej z przeprowadzką wykonać we własnym zakresie, lecz daje nam to niekwestionowaną możliwość zaoszczędzenia pieniędzy.  Co więcej do zniesienia mniejszych przedmiotów nie potrzebujemy ani specjalistycznego sprzętu ani szczególnych umiejętności.
Przeprowadzki

Przeprowadzka na własną rękę

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ta metoda realizacji przeprowadzki jest najtańsza, lecz również najbardziej pracochłonna, ponieważ wszystkie czynności związane z przeprowadzką musimy wykonać we własnym zakresie. Co więcej jeśli zdecydujemy się na realizację przeprowadzki w oparciu tylko i wyłącznie o własne siły musimy zdać sobie sprawę z faktu, iż przeprowadzka to nie tylko ciężka praca fizyczna lecz również duża odpowiedzialność, która będzie spoczywać na naszych barkach.  Dlatego też przed podjęciem tej decyzji warto zadzwonić do kilku firm przeprowadzkowych i dowiedzieć się ile by nas kosztowała pomoc podczas realizacji przeprowadzki, może się okazać się, że zamknęli byśmy się w kwocie kilkuset złotych, przykładowy cennik przeprowadzki oferowany przez jedną z łódzkich firm dostępny jest tutaj.

Artykuł z kategorii Inne
Tagi artykułu: ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page