Sporty walki

Od początku istnienia ludzkości ludziom towarzyszyły sporty walki. Ciężko było nazwać jej sportem, bo były bardzo prymitywne i niezwykle brutalne i krwawe. Boks, jaki znamy dziś został zapoczątkowany w XIX wiecznej Anglii w której opublikowano zbiór zasad, który jako pierwszy wprowadził obowiązek używania rękawic. W dzisiejszych czasach boks jest niezwykle złożonym i wymagającym sportem. Nie trudno o dostęp do jakiejś sekcji boks, gdyż obecnie na rynku istnieje ich bardzo wiele.

Większość trenerów ukończyło kurs instruktora boksu, więc bez obaw, jest to osoba wykwalifikowana i przygotowana do nauczania boksu. Instruktorzy posiadają rozległą wiedzę z zakresu zarówno teoretycznego jak i praktycznego.

Czas spędzony na sali treningowej kształtuje charakter i osobowość,a na dodatek rozwija organizm. Boks uczy odpowiedzialności i szybkiego podejmowania decyzji oraz planowania i strategii. Rozwija wytrzymałość i szybkość, zwiększa wydolność organizmu. Systematyczne praktykowanie tego sportu pozwala utrzymać zdrowie oraz zachować formę.

Sala treningowa jest miejscem, gdzie można spotkać wielu ciekawych ludzi. Boks pozwala na sprawdzenie się w zmaganiu z przeciwnikiem. Mimo to trzeba nie zapominać, że boks to nie tylko walka z rywalem, ale również treningi wytrzymałościowe, techniczne, pomagające nabrać tężyzny fizycznej oraz szybkości. Do pomocy w uprawianiu boksu są różne urządzenia takie jak: worek, gruszka bokserska, głowica na sprężynie oraz oczywiście różne ciężarki.

Boks jest sportem dosyć bezpiecznym, ponieważ do trenowania wykorzystywane są rękawice, kaski ochronne oraz ochraniacze. Boks jest sportem skierowanym szczególnie dla osób lubiących wyzwania oraz wysiłek fizyczny. Systematyczne trenowanie przynosi zauważalne efekty, objawiające się poprawą zdrowia oraz kondycji.

Boks rozwija zarówno ciało jak i umysł.

Artykuł z kategorii Sport
Tagi artykułu: ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page