Sportowy zegarek Junghans – wygląd i wygoda

1972 to właśnie nazwa sportowej linii, którą posiada sportowy zegarek Junghans. „Czas na sportowe osiągnięcia” to właśnie motto było inspiracją aby stworzyć zegarek Junghans z elementami sportowymi. Zegarek Junghans wzorowany był na modelach z lat 70, w swojej stylistyce posiada unowocześnione elementy z tamtych lat. Czyli charakterystyczną kopertę, oraz inne elementy.

Firma Junghans w 1972 roku była chronometrażystom igrzysk olimpijskich, to właśnie wtedy po raz pierwszy Zegarek Junghans wykonał pomiar z dokładnością odczytu do jednej setnej sekundy. Na cześć tego wydarzania linia sportowa zegarków firmy Junghans przyjęła nazwę 1972. Aby zwiększyć komfort noszenia zegarka wykorzystano klasykę design maxa billa, który był twórcą damskiej linii zegarków Junghans. Do stworzenia wygodnego zegarka, użyto oryginalnych projektów rysunków Maxa Billa z roku 1985.

Kolejnym przełom w firmie Junghans nastąpił w 1990 roku kiedy to na rynku pojawił się pierwszy zegarek z wbudowanym systemem radiowym. Sprawiając, że zegarek Junghas stał się jeszcze bardziej dokładniejszy i precyzyjny. Co ciekawe zegarek ten wcale nie był bardziej skomplikowany w obsłudze. Co dodatkowo podniosło prestiż marki. Po 3 latach firma mogła się pochwalić kolejnym niezwykłym osiągnięciem.

W 1993 roku zegarek Junghans został wyposażony w moduł solarny. Co zwiększyło jego precyzyjność do maksimum. Zegarki te oprócz tego, że posiadały tak niesamowite moduły to były przyjazne dla środowiska zegarków naręcznych. Te dwie technologie wykorzystywane w zegarkach marki Junghnas to znak rozpoznawczy firmy, który rozwijany jest do dnia dzisiejszego. Mimo ciągłego wprowadzania zmian w swoich produktach i technologiach marka nie traci pozycji na rynku zegarków naręcznych

Artykuł z kategorii Gadżety
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page