Sport, zdrowie oraz uroda

Ciężko jest żyć w naszych czasach mających obsesję na punkcie młodości urody i pięknej czytaj szczupłej figury. Jej kult jest widoczny wszędzie: kino TV billboardy na ulicach w nieco mniejszym stopniu literatura a przede wszystkim czasopisma i sport. Przeglądając gazety zwłaszcza tak zwaną kolorową prasę jesteśmy bombardowani zdjęciami gwiazd i modelek i chcąc nie chcąc się do nich porównujemy. Szukając ratunku bo owe porównania zawsze wypadają na naszą niekorzyść znów sięgamy po kolorowe czasopisma polecające różne sposoby na szybkie odchudzanie nieco rzadziej na skuteczne odchudzanie i modelowanie figury. Naprawdę czytając kolorową prasę można odnieść wrażenie że nie ma ważniejszego tematu niż szybkie odchudzanie w celu wbicia się w wystrzałową kreacje na Sylwestra czy w bikini. Zwykle podawane sposoby są w najlepszym wypadku nieskuteczne a w najgorszym naprawdę szkodliwe. Jednak wpływ diet cud na nasze zdrowie to zupełnie odrębna sprawa na której omówienie nie ma tu miejsca.

Zastanówmy się przez chwilę nad innymi aspektami obsesji bycia szczupłym. Ma ona wielki wpływ nie tylko na nasze samopoczucie i samoocenę ale też na nasze życie towarzyskie i społeczne. Weźmy na przykład basen. Przestał być miejscem spotkań i zabawy całej rodziny. Jest teraz wykorzystywany jako miejsce na modelowanie figury oraz sposób na skuteczne odchudzanie dla osób nieco bardziej cierpliwych i wymagających.

Gdzie tu miejsce na zabawę? Zewsząd jesteśmy otoczeni przez diety cud gotowe i niezawodne recepty na szybkie odchudzanie zestawy ćwiczeń na modelowanie figury dywagacje typu: czy wodny aerobik jest lepszy od normalnego pytania o ilość kalorii w pętku kiełbasy. Dla niektórych uroda stała się sensem życia. Mało kto zastanawia się po co to nam?

W pogoni za mrzonką rujnujemy sobie zdrowie a czasem nawet życie zapominając że jeśli już chcemy przystąpić do wyścigu powinniśmy przynajmniej postawić na skuteczne odchudzanie. Najlepiej przygotowane nie przez kolorową prasę papugującą rzekome diety gwiazd a lekarza mającego na uwadze nasze zdrowie.

Artykuł z kategorii Dieta
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page