Sport dla dziecka – jaki będzie najlepszy?

Okres przedszkolny i wczesnoszkolny to czas, gdy dzieci potrzebują dużo ruchu. To najlepszy czas, by zainteresować dziecko sportem i przeciwdziałać nadwadze i otyłości w późniejszym wieku, bo jak wiadomo, „czym skorupka za młodu nasiąknie….”. Wielu rodziców zadaje sobie jednak pytanie, jaki sport będzie dla ich dziecka najlepszy.

Sztuki walki

Dla przedszkolaków najlepsze będą sporty wpływające na kompleksowy rozwój dziecka. Wśród sportów ogólnorozwojowych warto wymienić sztuki walki. Karate, judo, aikido czy ju-jitsu różnią się nieco pomiędzy sobą, lecz pozostają podobne pod jednym względem – każdy z nich pozytywnie wpływa na rozwój mięśni i kości, pozwala pracować nad charakterem i silną wolą. Wbrew obiegowym opiniom sporty te nie wyzwalają agresji, lecz uczą panować nad swoimi reakcjami.

Taniec

Zajęcia dodatkowe z tańca to bardzo często wybór małych dziewczynek. Ćwicząc kolejne kroki taneczne dzieci ćwiczą koordynację ruchową, rozciągają mięśnie, uczą się ładnie i z wdziękiem poruszać. Zajęcia taneczne pomagają również wspomagać poczucie rytmu i muzykalność co, jak dowodzą naukowcy, ma pozytywny wpływ na późniejsze zdolności matematyczne.

Pływanie

Zajęcia na basenie to świetna forma ruchu dla dzieci w każdym wieku. Zaczynać mogą już niemowlaki, choć wtedy konieczna jest obecność jednego z rodziców. Przedszkolaki z powodzeniem mogą już uczyć się pływać samodzielnie. Podczas zajęć ćwiczą koordynację ruchową, rozwijają mięśnie grzbietu, co sprzyja prawidłowej postawie oraz poprawiają odporność całego organizmu.

Więcej informacji o ruchu w rozwoju dziecka http://www.sanostol.pl/rozwoj-dziecka/ruch-to-zdrowie-dzieci-i-sport

Artykuł z kategorii Uroda, Zdrowie
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page