Soczewki czy okulary? – odwieczny dylemat

Modny sprzęt który mamy na nosie… Szerokie i wyraziste? Wąskie i stylowe? A może szykowne i eleganckie? Ciężko jest się zdecydować jakie okulary kupić, w szczególności, kiedy na półkach wybór oprawek jest niezmierzony. Każdy chce mieć ciekawe oraz oryginalne okulary, idąc najpierw do okulisty a później do optyka, trzeba się liczyć, że wybór może być ciężki. Warto jest wybrać okulary, które pasują do naszej twarzy, przecież to wybór na lata, szkoda jest dobierać okulary, które słabo pasują do naszego charakteru oraz wyglądu.

Okulary? Ale jakie?

Okulary dzielą się na wiele rodzajów, jeszcze kilka lat temu metalowe, małe oprawki były modne, dzisiaj stawia się raczej na duże okulary, często wręcz przesadne, takiego rodzaju oprawki są bardzo modne. Są to tzw. okulary dla „nerdów” . Mają one swoje zalety, nie są zbyt wąskie i praktycznie w każdej pozycji nasz wzrok nie wychodzi poza szkła.
Inna forma okularów bardziej klasyczna to okulary wąskie. Nie są one tak duże jak wcześniej opisywane, są wygodniejsze, lepiej układają się na nosie. Moim zdaniem jest to idealna forma dla osób, które używają okularów stosunkowo rzadko np. tylko do czytania, dla osób, które muszą nosić je cały dzień nie są dobrym rozwiązaniem.

Może soczewki?

Zawsze alternatywą mogą być soczewki, dla mnie jest to też ciekawa forma na dbanie o wzrok, dzięki niej można w wygodny i niewidoczny sposób ukryć swoją wadę. Przy soczewkach nie trzeba się martwić o to, że się zbiją czy uszkodzą, jedynie mogą wylecieć ale raczej jest to rzadkość.

Podsumowanie

Moim zdaniem przy wizycie u optyka najlepszym sposobem jest powiedzieć wprost czego szukamy, dzięki temu zaoszczędzimy czas, jeżeli osoba sprzedająca w danym optyku będzie profesjonalistą to uzyskamy pomoc. Warto jest się zastanowić czego w ogóle szukamy, nawet najlepszy optyk Olsztyn, nie jest w stanie czytać w naszych myślach, sprecyzowanie oczekiwań może okazać się najważniejsze. Ja osobiście preferuję okulary, ponieważ są one dla mnie najwygodniejsze i najbezpieczniejsze dla oka.

Artykuł z kategorii Uroda
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page