Śmierć bliskiego za granicą

Sprowadzanie zwłok z zagranicy to jedna z usług, które obecnie oferują zakłady pogrzebowe. Gdyby dobrze poszukać, to na pewno bardzo duża większość z nich ma taką usługę w swojej ofercie. Taka czynność wymaga załatwienia wielu formalności i dlatego warto postarać się o odpowiednie wsparcie ludzi, którzy się na tym znają, niż samemu się za wszystko zabierać. Śmierć bliskich, a szczególnie poza granicami naszego kraju może spowodować wiele problemów.

W końcu transport umarłych nie może odbywać się w byle jakich warunkach. Dlatego jest nam potrzebna pomoc pracowników zakładu, którzy pomogą dopełnić nam wszystkich formalności, a potem sprowadzą naszego zmarłego do rodzinnego kraju. Zanim jednak rozpocznie się transport trzeba nawiązać kontakt z odpowiednimi ambasadami, które znajdują się na terenie kraju. Może to być utrudnione, jeżeli ktoś nie zna języka. Jednak nasz pracownik zakładu będzie nad wszystkim czuwał i dopełni wszystkich dokumentacji, w tym na przykład otrzymanie aktu zgonu.

Wszystko to odbywa się na terenie kraju, gdzie pracownicy muszą udać się po ciało zmarłego. Rodzina może zdecydować się na wspólną podróż z nimi, ponieważ trumna, którą zostanie przewiezione ciało zostanie zamknięta przed transportem. U nas w kraju nie będzie można jej już otworzyć, ze względu na utrzymanie sterylnych warunków i groźby przewiezienia jakiejś choroby. Jeżeli rodzina nie pojedzie z pracownikami, to po ich powrocie otrzyma ostatnie zdjęcie swojego bliskiego, wykonane przed zamknięciem trumny. Nasz zmarły zostanie przewieziony drogą lądową, specjalnym autem lub samolotem z utrzymaniem odpowiednich standardów. Mam nadzieje, że jednak nie będziecie musieli organizować niedługo tak bolesnych uroczystości.

Zobacz też: Przewóz zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy

Artykuł z kategorii Biznes
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page