Skuteczne preparaty na libido

Sex nie jest już dla nas tematem tabu. Kobiety i mężczyźni chętnie rozmawiają o swoich miłosnych doznaniach w łóżku. Kiedy jednak partner/partnerka nie czuje przyjemności ze zbliżenia rozmówca przeważnie czuje zakłopotanie czy zażenowanie. Powody odrzucenia mogą być różne, a jednym z nich jest spadek libido, który w ostatnich latach jest zjawiskiem bardzo często spotykanym. Nie powinno to nikogo dziwić, bowiem żyjemy na tak szybkich obrotach, że organizm po prostu się buntuje, czego efektem jest na przykład właśnie spadek libido.

Niski poziom libido może być spowodowany szybkim tempem życia, nadmiernym stresem, wiekiem a nawet – posiadaniem małych dzieci. W aptekach znajdziemy wiele preparatów na tą dolegliwość. Dosyć popularny jest preparat na libido Manforte. Warto zwrócić uwagę, iż leczenie farmakologiczne nie jest zalecane w każdym przypadku.  Polecane są wówczas naturalne sposoby na podniesienie popędu seksualnego. Zaliczamy do nich m.in wypicie lampki wina, regularne ćwiczenia i zdrowa dieta.  Na jednym z portali społecznościowych umieszczono  „naturalne” sposoby na zwiększenie libido. Wśród wskazówek znajdziemy ziewanie czy też wąchanie wanilii. Na pozór może wydawać się to śmieszne, ale skoro nie ma nic do stracenia, to wiele osób próbuje takich działań.

Jednak gdy bliski stosunek z partnerem od dłuższego czasu nie przynosi przyjemności – warto udać się z wizytą do seksuologa. Osoby, które obawiają się spotkania twarzą w twarz i opowiadania lekarzowi o swoich dolegliwościach – mogą skorzystać z konsultacji online.  E-seksuolodzy oferują pomoc w zakresie m.in zaburzeń dojrzewania psychoseksualnego czy też w przypadku zakłócenia relacji partnerskich.

Problem z poziomem libido może być natury zdrowotnej lub psychologicznej. Warto pamiętać, że najważniejsza jest rozmowa z drugą połówką. Wymiana oczekiwań i pożądań może mieć pozytywny wpływ na wasze życie seksualne.

Artykuł z kategorii Zdrowie
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page