Serwer i domena

Chcąc założyć bloga, albo jakąś stronę internetową, należy wykupić domenę. Nie obejdzie się jednak też bez odpowiedniego serwera. O ile zarówno serwer, jak i domena mają wiele cech wspólnych, to jednak nie są tym samym. Prowadzą do jednego określonego celu i są niezbędne, szczególnie kiedy to użytkownik chce zamieścić w sieci informacje, które to zawarte będą na jego koncie, czy też stronie WWW należących do takiej osoby. Chociaż istnieją zarówno darmowe domeny, jak i darmowe serwery, to jednak warto nieco więcej wydać, dzięki czemu można mówić o prawidłowym działaniu, większych możliwościach, szybszej i obszerniejszej transmisji danych i lepszym zabezpieczeniu.

Domena będzie się tu odnosić do konkretnej nazwy, czy też bardziej unikalnego adresu, co po pozyskaniu jest znakiem rozpoznawczym naszego portalu, konta i tym podobnych usług. Tu jednak taka strona, blog, czy w niektórych przypadkach skrzynka e-mail nie będą działały, jeżeli nie wykupimy serwera. Jest bowiem tak, że dla serwera musi być przypisana domena i to dzięki takiej możliwości można mówić o wyświetleniu się konkretnej strony. Ogólnie mówi się tu o określonym czasie na usługę, ale przeważnie jest to rok. Można posiadać wiele takich domen i serwerów.

W przypadku serwerów mówi się tutaj o ich różnych typach. Jednym z nich jest popularny serwer vps. Innymi słowy jest to zwirtualizowany serwer dedykowany. Dzięki to niemu mamy nie tylko pełną kontrolę nad aplikacjami i zasobami, ale też otrzymuje się dostęp do administratora (czyli tak zwany root), a także sposobność instalowania swoich aplikacji, wraz z możliwością ich ewentualnych konfiguracji. Można także dodać, że serwery vps są tańsze od serwerów dedykowanych, a mimo to można na nich wykonać te same operacje co właśnie na serwerze dedykowanym.

Artykuł z kategorii Usługi

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page