Sebastian Boenisch – solidny piłkarz o wszechstronnym talencie

Sebastian Boenisch należy do grona piłkarzy, którzy mają polskie pochodzenie, ale zostali wychowani poza granicami naszego kraju, jednak jako doświadczeni zawodnicy zdecydowali dołączyć do polskiej kadry narodowej.

Jego kariera przebiegała dość typowo – jak większość znanych i odnoszących sukcesy piłkarzy wywodzi się on z rodziny, która silnie związana jest ze sportem.

Od najmłodszych lat wykazywał poważne zdolności w tej dyscyplinie sportowej – już jako nastolatek był jednym z najbardziej cenionych młodych talentów w Niemczech. Przez kilka lat grał w niemieckiej reprezentacji młodzieżowej, a co ważniejsze był jednym z jej filarów.

Tak zaczęta kariera zapowiadała się wspaniale, a przed Sebastianem Boenischem otwierały się drogi do najlepszych niemieckich klubów. Dla wielu fanów futbolu był on wręcz idealnym kandydatem na światowego piłkarza, ponieważ łączył zarówno wyśmienite warunki fizyczne (odpowiedni wzrost i duży wyskok, który pozwalał mu na swobodną grę głową pod bramką przeciwnika), jak też determinację, wolę walki i naprawdę solidne przygotowanie techniczne. Taka kombinacja w połączeniu z talentem Sebastiana Boenischa pozwoliła mu wiele razy cieszyć się z gola w rozgrywkach w lidze niemieckiej.

Piłkarz ten jest także przykładem na łączenie w jednej osobie miłości do dwóch ojczyzn – Polski, z którą wiążą go rodzinne korzenie, oraz Niemiec, które umożliwiły mu rozwijanie własnych umiejętności oraz doceniły to odpowiednio, dając mu szansę gry w młodzieżowej reprezentacji tego kraju. Dzięki zawodnikom klasy Boenischa coraz więcej młodych sportowców z obu wspomnianych krajów mogą korzystać z najlepszych wzorców.

Warto nadmienić, że omawiany zawodnik jest graczem wszechstronnym, nie ograniczonym wyłącznie do jednej pozycji, ale potrafiącym odnaleźć się w kilku różnych rolach na boisku. Hart ducha Sebastiana Boenischa pozwolił mu po kilkumiesięcznej przerwie wrócić do gry i wciąż reprezentować znakomitą klasę, która pozwoliła mu także na reprezentowanie Polski (już na poziomie seniorów).

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page