Sama strona nie wystarczy?

koszty pozycjonowaniaPozycjonowanie strony w wyszukiwarce to jeden z obecnie najlepszych sposobów na wypromowanie się w Internecie. Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że po zrobieniu strony w Internecie już mamy gotową reklamę. Jednak to nie wszystko. Ładna szata graficzna, dokładny opis działalności, kontakt to nie wszystko. Aby odnaleźć taką stronę, potrzeba spędzić bardzo dużo czasu przed wyszukiwarką, aby ją znaleźć. Warto więc pomyśleć o reklamie takiej firmy.

Wiele agencji w Krakowie zajmujących się pozycjonowaniem stron WWW można odnaleźć po wpisaniu frazy pozycjonowanie stron w Krakowie, bądź szukanie ogłoszeń w których to dana firma się reklamuje np. na bilbordach czy podpytywanie znajomych. Firmy specjalizujące się w pozycjonowaniu stron oferują szereg ofert z tym związanych.

Sam proces pozycjonowania strony polega na tym, że najpierw rejestruje się daną stronę w katalogach, a potem prowadzi się jej pozycjonowanie, które prowadzone być może za pomocą budowania linków, czyli umieszczania odnośników do strony na blogach czy forach. Ponadto pozycjonować można stronę także w sposób nieco droższy, prowadzący do zaistnienia danej strony w TOP3 w wyszukiwarce Google, tzw. linki sponsorowane. Na taką kampanię pozwolić sobie mogą jedynie większe przedsiębiorstwa, gdyż wiąże się to z o wiele większymi kosztami. Osoby zajmujące się pozycjonowaniem mają za zadanie wypozycjonować stronę do tego stopnia, aby znalazła się w TOP10 na pierwszej stronie, gdyż potencjalnego klienta kolejne strony nie interesują. Prawda jest taka, że kolejne strony otwieramy w akcie desperacji, gdy na pierwszej nie znajdujemy kompletnie nic z czego da się napisać coś konkretnego.

Przeciętny obywatel może nie mieć zielonego pojęcia jak to zrobić. Powinien więc znaleźć taką firmę, udać się do niej ze słowami kluczowymi po których chce zostać znajdowany w Sieci, firma wtedy powinna oszacować koszty pozycjonowania, a po wyrażeniu obopólnej aprobaty przejść do działania.

Artykuł z kategorii Pozycjonowanie
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page