Rozwiązania w zakresie ogrzewania.

Ogrzewanie naszych domów w sezonie zimowym jest przyczyną bardzo silnego zanieczyszczenia atmosfery. Wynika to głównie z faktu stosowania paliw stałych o niskiej jakości w przydomowych kotłowniach. Warto tutaj więc zainwestować w nowoczesne rozwiązania które pozwolą nam zminimalizować poziom zanieczyszczenia atmosfery, a jednocześnie ograniczą straty ciepła. Kluczem do sukcesu będzie tutaj wymiana kotła na jeden z nowoczesnych, automatycznych kotłów V klasy o bardzo niskiej emisji, przy jednoczesnej optymalizacji całego systemu grzewczego w domu. możemy tutaj na przykład wymienić stare grzejniki ścienne, a w ich miejsce zastosować nowoczesne, bardziej wydajne ogrzewanie kanałowe.

Dlaczego ogrzewanie kanałowe?

Z całą pewnością wielu zapyta, dlaczego akurat ogrzewanie kanałowe a nie jakiekolwiek inne. Otóż jest to bardzo dobre rozwiązanie, które możemy wdrożyć nawet w przypadku, kiedy do tej pory w domu stosowane były stare grzejniki ścienne. Trzeba będzie co prawda lekko instalację przerobić, niemniej jednak w większości przypadków nie jest to przeróbka wybitnie inwazyjna. Najgorszą trudnością będzie tutaj wycięcie otworów w podłodze, jednakże tego typu pracami zajmują się w całości specjaliści od montażu.

Wracając do tematu, możemy tutaj zauważyć, iż przeróbki na ogrzewanie kanałowe nie będą ani nazbyt kosztowne, ani też nazbyt wymagające czy czasochłonne. W przeciwieństwie do na przykład wykonania ogrzewania podłogowego, gdzie koniecznością jest montaż całej podłogi w danym pomieszczeniu zupełnie na nowo. Poza tym w przypadku ogrzewania podłogowego musimy zastosować dodatkowe obiegi grzewcze, aby czasem nie wypuścić na instalację zbyt wysokiej temperatury. W przypadku zaś ogrzewania kanałowego możemy bez problemu wykorzystać starą instalację grzewczą, która bez większych trudności pozwoli nam na efektywne ogrzewanie całego domu.

Oszczędności i ekologia.

Musimy tutaj jeszcze nadmienić, iż zastosowanie ogrzewania kanałowego będzie w stanie zapewnić nam oszczędności na poziomie nawet do 30% w skali roku. To z kolei sprawi, iż spalimy mniej materiałów opałowych a tym samym, wygenerujemy mniej zanieczyszczeń. Jeśli wdrożenie tego rozwiązania połączymy z wymianą kotła na nowoczesny i automatyczny kocioł V klasy na pelet czy też ekogroszek, oraz ocieplimy nasz dom, a całą pewnością zaoszczędzimy jeszcze więcej. Wygenerujemy też jeszcze mniejszą ilość zanieczyszczeń, co w tym przypadku jest kwestią szalenie istotną.

Generalnie rzecz ujmując, jest to jedno ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań na jakie tylko możemy sobie pozwolić, toteż warto od razu przemyśleć to z punktu widzenia technicznego, montażowego oraz finansowego. Jeśli tylko będzie to w przypadku naszego domu możliwe, powinniśmy z tego rozwiązania skorzystać. Na pewno pozwoli to zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, podniesie komfort eksploatacji budynku, jak również ograniczy poziom zanieczyszczeń środowiska.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page