Różne rodzaje cegieł budowlanych

Budowa zawsze pociąga za sobą szereg decyzji. Trzeba wiedzieć, jakiej wielkości będzie dom, jak będą rozmieszczone poszczególne pomieszczenia, jaki będzie rodzaj ogrzewania, jak rozmieścić hydraulikę, jaki położyć rodzaj podłogi i jakie okna będą najlepiej pasować do naszego domu?

Jak i sprawa najważniejsza, jakiego materiału użyć do budowy domu? Wybór asortymentu, z którego powstają ściany jest duży. Przed zakupem analizujemy każdy z nich, zasięgamy rady budowlańców i znajomych, którzy już zakończyli budowę domu i w końcu decydujemy. Nasz wybór padł na budynek z cegły. Od dawna cegła stanowiła budulec na domy. Ten budulec do dziś cieszy się uznaniem.

Na popularność cegły wpływa kilka dodatnich jej cech. A mianowicie to, że jest mocna, a więc trwała. A na dodatek bardzo ładnie się prezentuje na zewnątrz. Cegła zewnętrzna sprawia, że budynek wygląda dostojnie i ładnie. Z cegły mogą powstawać różnego rodzaju budynki. Zarówno te o nowoczesnej architekturze. Jak i budynki stylizowane na dworki, czy pałacyki.

Dawniej do wykonania cegieł stosowano gliny, piasku i wody. Obecnie do produkcji cegieł służą różne materiały, lecz powyższe stanowią podstawę. Warto wiedzieć, jakie mamy podstawowe rodzaje cegieł. I tak na przykład cegła pełna stosowana jest do budowy ścian zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Oraz ścian działowych. Mogą też powstawać z niej ławy fundamentowe, sklepienia, mury, kominy, słupy. Innym rodzajem jest cegła drążona klinkierowa.

Powstaje ona w procesie wypalania. Posiada bardzo dużo zalet. Do najważniejszych można zaliczyć to, że jest trwała, a tym samym odporna na uszkodzenia. Odporna także na różne rodzaje temperatur. Zarówno na upał, jak i na mróz. Bardzo ważną jej cechą jest to, że wraz z latami nie zmienia barwy, nie płowieje. A wszelkie powstałe zabrudzenia są łatwe do czyszczenia.

Więcej na: http://www.lode.pl

Artykuł z kategorii Pozostałe

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page