Różne oblicza torby podróżnej

Jeżeli jedziemy na dłuższy okres czasu – gdzieś na wakacje, to zazwyczaj bierzemy ze sobą walizkę. Jednak dzisiaj coraz więcej osób nie może już sobie pozwolić na dłuższe wypady. Teraz częściej decydujemy się na weekendowe, maksymalnie kilkudniowe wyjazdy. W takich przypadkach klasyczna walizka robi się już za duża. Jakie zatem mamy możliwości, aby spakować się w coś innego?

Rodzaje toreb podróżnych

Przede wszystkim warto wspomnieć, że choć klasycznie torbą podróżą nazywamy zwykłe torby, podobne do sportowych, które są zakładane przez ramię, to jednak dzisiaj torbami podróżnymi możemy nazwać także inne rzeczy.

Plecak turystyczny

A zatem na pewno będzie wśród nich plecak. Zakładany na obydwa ramiona doskonale sprawdzi się w przypadku wszystkich podróży, które w dużej mierze odbywamy pieszo czy w gorszych warunkach. W związku z tym plecaki będą świetnie sprawdzać się w przypadku rajdów, wycieczek górskich, wyjazdów autostopem czy podróży w mniej cywilizowane rejony.

Mini walizka

Drugą opcją jest spakowanie się w malutką walizeczkę. Jeśli nie chcemy, aby nasze rzeczy się pogniotły, jedziemy gdzieś do eleganckiej stolicy, to warto jednak zaopatrzyć się właśnie w taką mini walizkę. Jej niewątpliwą zaletą będą kółka oraz rączka z uchwytem, zaś wadą – sztywne ścianki, które uniemożliwiają „dopchnięcie” ubrań i akcesoriów.

sklep.puccini.pl

Torba podróżna

Kolejną możliwością jest oczywiście klasyczna torba podróżna. Wygląda ona zazwyczaj jak większa torba sportowa, ma wiele przegródek i kieszeni. Niekwestionowaną zaletą jest fakt, że taka torba jest bardzo pojemna – możemy dużo ubrań „dopchnąć”. Jednocześnie zaś łączy w sobie zalety plecaka i walizki – możemy dokupić do niej kółka i uchwyt albo zawiesić na ramieniu czy też nieść w ręce.

sklep.puccini.pl

 

Jak wybrać torbę weekendową?

Jak widać – każdy z nas, kierując się rodzajem podróży oraz swoimi osobistymi preferencjami, zdecyduje się na inny rodzaj torby. Jednak czy istnieją jakieś ogólne zasady, którymi powinniśmy się kierować, kupując torę podróżną? Oczywiście! Przede wszystkim popatrzmy na materiał. Musi on być wodoodporny, odporny na ścieranie i łatwy do umycia. W przeciwnym razie, jeśli kupimy tańszą torbę, ale z materiału, który nie będzie miał tych cech, to tylko wydamy niepotrzebnie pieniądze.

 

Uniwersalna torba podróżna – czy istnieje?

Warto poruszyć jeszcze jedną kwestię – czy znajdziemy jakąś torbę podróżną idealną na każdą okazję? Otóż na rynku funkcjonują torby podróżne uniwersalne – utrzymane raczej w jednolitych barwach albo wzbogacone o jakiś geometryczny wzór, przypominające formą walizkę, lecz bez sztywnych ścianek, z paskami na ramię i możliwością doczepienia kółek. Takie walizki nie rzucają się w oczy, pasują do każdego stroju i na każdą okoliczność.

 

Źródło: https://sklep.puccini.pl/blog/jaka-torba-na-wyjazd-weekendow/

Artykuł z kategorii Turystyka
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page