Rodzaje przesyłek kurierskich

Przesyłki kurierskie cieszą się w dzisiejszych czasach ogromnym powodzeniem. Komputeryzacja i ogólny dostęp do internetu sprawił, że za pośrednictwem sieci każdego dnia dokonywane są zakupy na olbrzymią skalę. Również wiele sklepów stacjonarnych, w celu zwiększenia sprzedaży decyduje się na sprzedaż wysyłkową. Dzięki tej metodzie każdy klient bez wychodzenia z domu może przejrzeć asortyment danego sklepu i dokonać zakupu.

Pieniądze może przelać na konto sklepu za pośrednictwem przelewu internetowego lub też dokonać zapłaty przy odbiorze towaru. Najczęściej towar trafia do domu za pośrednictwem kuriera ze specjalistycznej firmy, zajmującej się dostawą przesyłek. To właśnie kurier jest osobą odpowiedzialną za dostarczenie przesyłki we właściwe miejsce. Powinien to zrobić szybko i w taki sposób, by zawartość paczki nie została uszkodzona. Należy pamiętać o tym, iż z uwagi na ogromną ilość zleceń, niektóre paczki mogą posiadać wady, które powstały przy transporcie. Wiele firm informuję o tym, by paczki otwierać bezpośrednio przy kurierze, który po wykryciu wady powstałej w wyniku transportu, musi taką informację odnotować. Jest to szczególnie istotne przy późniejszych roszczeniach wynikających z gwarancji na dany produkt.

inpost4

Jedną z firm kurierskich oferujących swoje usługi na polskim rynku jest inpost firma kurierska. Firma ta oferuje dostawę przesyłek nie tylko na terenie Polski, ale również poza krajem. Oprócz przesyłek kurierskich, gdzie paczka dostarczana jest do rąk klienta, oferuje również usługę doręczenia paczki do tak zwanego paczkomatu. Urządzenie to znajduje się już praktycznie w każdym mieście. Jest to niezwykle wygodna forma odbioru przesyłek. Jak to działa? Kurier dowozi naszą paczkę i umieszcza ją w paczkomacie docelowym, który został wybrany przez klienta. W tym momencie otrzymujemy na swój telefon komórkowy wiadomość tekstową z informacją, iż paczka oczekuje na odbiór, oraz kod pozwalający na otwarcie skrzynki.

inpost5

W dogodnym dla siebie terminie możemy udać się do paczkomatu i odebrać jego zawartość. Jak wiadomo zakupy w internecie wiążą się z pewnym ryzykiem. Nie wiemy bowiem czy sprzedawca będzie uczciwy i wyśle do nas to co zamawialiśmy. Z tego powodu możemy zamówić także przesyłkę pobraniową. Przesyłka pobraniowa umożliwia obejrzenie towaru w momencie, gdy zostaje ona doręczona przez kuriera i dopiero po potwierdzeniu jej zawartości uregulowanie opłaty za zrobione zakupy. W przypadku niezadowolenia ze strony klienta, przesyłka może nie zostać przez niego przyjęta i wrócić do nadawcy.

źródło: https://twoj.inpost.pl/pl/przesylki/kurier

Artykuł z kategorii Usługi
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page