Rodzaje dekoracji okiennych w małym salonie

dekoracjeNarzekasz na swój niezbyt duży salon, ciągle chciałbyś w nim coś zmieniać, bo nie podoba Ci się coraz to nowe ustawienie. Twierdzisz, że nie masz zbyt dużo możliwości, gdyż „co można zrobić w tak małym pomieszczeniu”. I widzisz, jak bardzo się mylisz. Pozwól, że przedstawię Ci prosty przykład, jak możesz zmienić ten stan na lepszy. Pozwól, że przedstawię Ci różne rodzaje dekoracji okiennych, które znacznie poprawią wygląd Twojego małego salonu.

Wybór dekoracji okiennych jest naprawdę duży. Wystarczy rzucić okiem na ofertę niektórych sklepów – mamy tam zwiewne firanki, ciężkie zasłony czy rolety. I co tu wybrać? Nim się zdecydujesz pomyśl o kwestiach funkcjonalnych. Co tu dużo nie mówić, ozdoby okienne są wspaniałym wykończeniem wnętrza, potrafią w znacznym stopniu wpłynąć na jego całokształt, na jego charakter. Co ważne, są w stanie optycznie zwiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie, a dodatkowo wpłynąć na to, jak dużo światła słonecznego wpada do salonu.

Mały salon to nie jest najlepsze miejsce dla ciężkich zasłon. Przez swoją – można by powiedzieć – monumentalność, przytłoczą małe wnętrze pozbawiając je lekkości. Zamiast nich proponowałbym lekkie, zwiewne firanki. Najlepsze materiały to woal i organza. Lepiej zdecydować się na jasne kolory, gdyż jak mówi ważna zasada, w małych pomieszczeniach lepiej się one sprawdzają optycznie powiększając takie miejsce. Nie oznacza to jednakowoż, że jesteśmy skazani na wybór firanek w kolorze białym. Świetnie się sprawdzi także szarość lub jasny błękit. Dzięki jasnym barwom nasze wnętrze stanie się bardziej przestronne.

Ciekawym pomysłem są także rolety materiałowe. Są w stanie znacząco wpłynąć na małe wnętrze. Zasada jest taka sama, jak w przypadku firanek. A więc wybierajmy kolory jasne, które powiększają, strzeżmy się zaś kolorów ciemnych, no chyba, że chcemy pomniejszyć optycznie nasz salon. Jednocześnie, jasne rolety wcale nie spowodują, iż w pokoju nie będzie półmroku. Ta sama zasada odnosi się rolet w ciemnych barwach, które mogą być półprzezroczyste. Nie liczy się bowiem barwa, lecz procent przepuszczalności, który znajdziemy na opakowaniu produktu.

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page