Rewolucyjne oświetlenie LED

Oświetlenie LED, to największa rewolucja w dziedzinie elektryczności od czasów, kiedy w ogóle została wynaleziona energia elektryczna dająca sztuczne światło. Zwykłe żarówki zużywają się bardzo szybko, natomiast świetlówki ledowe mogą bez problemu stanowić zastępcze źródło światła nawet przez kilka lub kilkanaście lat. Długowieczność rozwiązań tego typu to tylko jeden z czynników, które powodują coraz bardziej rosnącą przewagę świetlówek LED nad tradycyjnymi żarówkami.

profile ledWarto również zwrócić uwagę na różnorodność możliwości zastosowania takiego oświetlenia. Tradycyjne żarówki można zamontować wyłącznie do lamp, a i tam jesteśmy ograniczeni albo wielkością gwinta albo rodzajem materiału z jakiego została wykonana lampa – przy naturalnych i delikatnych materiałach można stosować jedynie żarówki o małej mocy, w przeciwnym razie istnieje zagrożenie przepalenia się materiału, co w rezultacie może stać się źródłem pożaru. Przy oświetleniu typu LED taki problem nie występuje. Może być ono montowane do różnego rodzaju lampek, nawet o najbardziej wymyślnych kształtach.

Ponadto profile do taśm LED mają również zastosowanie przy oświetleniu zewnętrznym – doskonale nadają się na przykład do podświetlania dużych powierzchni reklamowych. Można je również wykorzystywać w gospodarstwie domowym do podświetlania elementów dekoracyjnych. Są niezastąpione przy podświetlaniu sufitów podwieszanych, jako element dekoracji oświetleniowej schodów lub niewielkie punkty świetlne w kuchni czy przedpokoju.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem oświetlenia to z całą pewnością powinieneś postawić na innowacyjne rozwiązania oferowane przez producentów oświetlenia LED. Nowoczesna technologia zapewni ci doskonałe źródło światła przynajmniej przez kilka kolejnych lat bez konieczności wymieniania przepalonej żarówki.

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page