Rewolucja w stomatologii

Zdrowe i mocne zęby są nam niezbędne do gryzienia pokarmów, prawidłowej wymowy oraz przede wszystkim zapewniają estetyczny wygląd twarzy. Aby jak najdłużej cieszyć się swoimi zębami należy szczotkować je najlepiej trzy razy dziennie i odwiedzać dentystę przynajmniej raz na pół roku, by móc ocenić stan zębów lub zastosować skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Dzisiejsza chirurgia stomatologiczna jest bardzo rozwinięta i zapewnia pacjentowi komfortowe i bezbolesne zabiegi w obrębie jamy ustnej i jej okolic.

Chirurgia ta współgra z innymi dziedzinami leczenia dentystycznego, które są powszechnie znane. Mowa o leczeniu kanałowym, chorób przyzębia, a także leczeniu implantologicznym i protetycznym. Nie da się ukryć, że nie zawsze udaje nam się zachować własne zęby na skutek niewystarczającej higieny jamy ustnej, czy może mniej podejrzewanych szkodników w postaci używek i niewłaściwej diety. Tytoń odpowiada za osłabienie miejscowych tkanek, co ułatwia bakteriom dostęp do przyzębia, nie wspominając już o przykrym zapachu z ust i żółtym odcieniu zębów, którego staramy się unikać, stosując wszelkie pasty wybielające. Natomiast brak białka oraz warzyw i owoców w codziennym jadłospisie odbija się najczęściej w słabym szkliwie.

implanty zębowe

Zawsze staramy się ratować własne zęby za wszelką cenę, a co jeśli mamy ubytek jednego lub kilku zębów? Prawdziwą rewolucją w stomatologii są implanty zębowe. Identyczna kopia naszego własnego zęba, który został usunięty lub stracony. W przypadku braku jednego zęba stosowane są implanty bez dodatkowych zabiegów chirurgicznych, takich jak nawiercanie kości. Zwyczajnie dopasowywany jest on do miejsca po usunięciu zęba. Z kolei przy braku kilku z nich wykonuje się mosty porcelanowe. Jak dotąd implant jest najbardziej doskonałą i zbliżoną do naturalnego zęba protezą.

Więcej o opisywanej w tym artykule implantach dentystycznych dowiesz się ze strony: impla.com.pl/implanty. Polecam serdecznie zajrzeć!

Artykuł z kategorii Zdrowie
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page