Resurfacing czyli proces odmładzania skóry.

Resurfacing to nazwa procesu odmładzania skóry przy wykorzystaniu lasera frakcyjnego. Jest to stosunkowo nowoczesne rozwiązanie kosmetologiczne, które pozwala nam na skuteczne usuwanie różnorodnych wad skórnych, przede wszystkim w obrębie skóry twarzy. Ale nie tylko. Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie należą do wyjątkowo kosztownych, i bolesnych. Dlatego też, są to zabiegi polecane każdemu, kto chciałby podnieść poziom estetyczny swojej skóry, co oczywiście przekładać się będzie także na zdrowie. Utrzymanie dobrego zdrowia swojej skóry, przede wszystkim w obrębie twarzy to bardzo ważna kwestia. Dzięki temu bowiem, można uniknąć innych, poważniejszych dolegliwości zdrowotnych.

Kiedy przeprowadza się zabiegi laserem frakcyjnym?

Wszelkiego rodzaju dolegliwości oraz zmiany chorobowe skóry, możemy skutecznie leczyć na wiele sposobów. Jednym z nich jest oczywiście zabieg laserem frakcyjnym. Aczkolwiek, warto podkreślić, iż nie zawsze będzie to konieczne. W przypadku mniej zaawansowanych problemów możliwe będzie zastosowanie innych rozwiązań. Przykładowo, możemy bardzo skutecznie leczyć zmarszczki, przebarwienia, zmiany pigmentowe, czy też redukować blizny oraz rozstępy przy pomocy odpowiednio dobranych maści i kremów. Jeśli jednak mamy do czynienia z bardziej poważnymi, bardziej zaawansowanymi zmianami skórnymi, o wiele lepszym rozwiązaniem może się okazać laser frakcyjny. Jest to rozwiązaniem skutecznie zwalczającym różnorodne problemy chorobowe naszej skóry.

Czym jest laser frakcyjny?

Jest to specjalne urządzenie, emitujące wiązkę światła o konkretnej, określonej długości i charakterystyce. Wiązka ta jest kierowana na skórę dotkniętą zmianami chorobowymi. W efekcie dochodzi do uszkodzenia naskórka oraz skóry właściwej. Dzięki temu w procesie gojenia, uszkodzone elementy naskórka i skóry właściwej są wchłaniane przez organizm (resorpcja), a w ich miejscu pojawia się nowa, zdrowa tkanka. W wyniku działania lasera frakcyjnego będziemy mieć więc zdrowszą i młodszą skórę.

Zastosowanie lasera frakcyjnego ma miejsce najczęściej w następujących przypadkach:

  • Redukowanie wszelkich blizn i rozstępów
  • Odmłodzenie skóry – resurfacing
  • Redukcja i usuwanie wszelkich przebarwień, zmian pigmentowych
  • Redukcja zmarszczek.

W wyniku działania lasera frakcyjnego nasza skóra jest wyraźnie odmłodzona i bardziej jędrna. Poprawia się także jej odporność na działanie czynników zewnętrznych. Młode komórki, są o wiele bardziej odporne na ich działanie niż stare. Dlatego też, kontrolowany proces niszczenia starych komórek, które zastępowane są przez nowe jest tutaj jak najbardziej korzystny dla naszej skóry i samopoczucia.

Podsumowanie

Jednym słowem, trzeba przyznać, iż laser frakcyjny, jako urządzenie do zabiegów kosmetycznych jest bardzo dobrym wynalazkiem. Pozwala nam w prosty i skuteczny sposób usuwać wszelkie przebarwienia, blizny czy też rozstępy. Dzięki temu wyraźnie odmładzamy naszą skórę, która staje się bardziej jędrna, sprężysta i bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Na pewno warto skorzystać z tego typu zabiegów kosmetycznych.

Artykuł z kategorii Uroda
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page