Restauracja włoska, czyli nie tylko pizza

Ile potraw włoskich jesteś w stanie wymienić? Podejrzewam, że dwie, może trzy. Przecież każdy z nas jadł pizzę lub spaghetti, racja?Otóż kuchnia włoska to nie tylko te dwie potrawy. Oprócz nich, Włochy znane są również z różnego rodzaju past – zaznaczam – nie mam tu na myśli past do chleba. Pasty to inaczej makarony, różne jego odmiany z wymyślnymi dodatkami.

Resturacja włoska to wspaniały pomysł dla tych, którzy chcą poznać tę kuchnię nieco bardziej, nieco mocniej się w nią zagłębić.

Problem leży prawdopodobnie w tym, iż włoskie restauracje często pokazywane są jako drogie, ekskluzywne lokale, gdzie pary udają się na romantyczne kolacje przy świecach – on, w garniturze, ona w pięknej sukience maxi, z ustami podkreślonymi mocną czerwoną szminką. Oczywiście, takie lokale istnieją, nie zaprzeczam, jednak jest również mnóstwo miejsc, gdzie atmosfera jest zdecydowanie swobodniejsza, gdzie można porozmawiać bez stresu a menu jest na każdą kieszeń.

Warto też zapytać się, kiedy – i czy w ogóle – byłeś w takiej restauracji? Czy wiesz, gdzie możesz taką znaleźć? Polacy podobno boją się chodzić do restauracji, dużo osób uważa, że jest to po prostu nie opłacalne, ale przecież nikt nie każe jeść tam codziennie! Można wybrać się tam ramach randki, uczczenia rocznicy ślubu, lub się oświadczyć. Można również iść tam bez powodu, ot tak, spróbować czegoś nowego.

Takie miejsca mają swój niepowtarzalny klimat, czuć zapach świeżego, pachnącego jedzenia i słychać przyjemny gwar ludzi relaksujących się przy pysznych potrawach. Jeżeli jeszcze nie byłeś w takim miejscu, serdecznie zachęcam do odwiedzenia jak najprędzej. Rozejrzyj się, może gdzieś w Twojej okolicy jest jakaś restauracja? Może nawet nie wiedziałeś, że jest?

Zobacz też: Restauracja włoska Kraków | Da Pietro

Artykuł z kategorii Biznes, Dieta
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page