Realizacja prac lakierniczych na wysokim poziomie.

Realizacja prac lakierniczych na odpowiednio wysokim poziomie, wymaga przede wszystkim konkretnych inwestycji. Chodzi tutaj głównie o inwestycje w niezbędne wyposażenie warsztatu lakierniczego, zapewniające możliwość utrzymywania wewnętrznej atmosfery roboczej na odpowiednio czystym poziomie. Podstawowym wyposażeniem będzie tutaj system nawiewno-wywiewny, zapewniający wymianę powietrza z otoczeniem z jednoczesną jego filtracją. Dodatkowo, trzeba będzie także zadbać o filtry warsztatowe dla lakiernictwa, które pozwolą przechwytywać pozostałe zanieczyszczenia lotne, unoszące się w warsztacie. Poza tym, właściwa realizacja prac lakierniczych, może dodatkowo odbywać się w kabinie lakierniczej, co pozwoli osiągnąć jeszcze wyższy poziom czystości atmosfery roboczej, a tym samym wyższą jakość realizowanych prac lakierniczych.

Realizacja prac lakierniczych jest zależna od czystości atmosfery roboczej.

To jest jedna z najważniejszych kwestii, które wpływają na jakość realizowanych prac lakierniczych. Utrzymanie czystości atmosfery roboczej jest kwestią zdecydowanie najistotniejszą. Aby osiągnąć maksymalnie wysoki poziom czystości atmosfery roboczej, należy poczynić odpowiednie inwestycje.

System nawiewno-wywiewny

Jest jednym z kluczowych elementów zapewniających, że realizacja prac lakierniczych będzie się odbywać w czystych warunkach. System nawiewno-wywiewny wpływa przede wszystkim na komfort warunków pracy. Regularna wymiana powietrza wewnątrz warsztatu jest kluczowa z punktu widzenia warunków pracy. Jednocześnie, inwestując w dodatkowy filtr kieszeniowy dla lakiernika montowany na kanałach wlotowych, zapewniamy, iż do wnętrza warsztatu nie będą przedostawać się zanieczyszczenia pochodzenia zewnętrznego.

Systemy filtracji zanieczyszczeń wewnętrznych.

Niezależnie od wydajności filtracji zanieczyszczeń zewnętrznych, należy zadbać także o bieżące przechwytywanie zanieczyszczeń wewnętrznych. W każdym warsztacie powstaje mnóstwo tego typu zanieczyszczeń, toteż należy skutecznie je przechwytywać. W tym celu należy zastosować wewnętrzne filtry warsztatowe. Są to filtry osadowe ścienne, sufitowe oraz podłogowe. Jeśli na ich powierzchni osiądą jakiekolwiek zanieczyszczenia, zostają natychmiast związane w wewnętrznej strukturze filtra, a tym samym ich dalsze przemieszczanie się jest niemożliwe. Warto tutaj zadbać o to, aby dostawca filtrów warsztatowych dla lakiernictwa zapewniał nam regularną dostawę nowych filtrów i odbiór zużytych, przeznaczonych do utylizacji. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco utrzymywać filtry warsztatowe, zdolne do pochłaniania zanieczyszczeń.

Podsumowanie

Jednym słowem, trzeba tutaj pamiętać, iż realizacja prac lakierniczych na wysokim poziomie, wymaga od nas utrzymania wysokiego poziomu czystości atmosfery roboczej w warsztacie. Szczególnie dotyczy do Stefy nakładania lakieru, gdzie musimy zapewnić maksymalnie czystą atmosferę. Można dodatkowo zainwestować w kabinę lakierniczą, aczkolwiek jest to bardzo duży wydatek. Takie inwestycje będą opłacalne jedynie w przypadku, kiedy będziemy zagwarantowaną dużą ilość zleceń lakierniczych do realizacji w kabinie. W pozostałych przypadkach, wystarczające powinny być filtry do przechwytu zanieczyszczeń zewnętrznych i wewnętrznych.

Artykuł z kategorii Praca
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page