Realizacja osuszania terenów podmokłych.

Przeprowadzanie osuszania terenów podmokłych, o wysokim poziomie wody gruntowej, na których maja być realizowane prace budowlane, wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, który zagwarantuje odpowiednią wydajność realizacji osuszania. W tym przypadku, przede wszystkim wykorzystywane będą zestawy igłofiltrowe, napędzane potężnymi agregatami pompowymi, najlepiej tłokowymi, które zagwarantują nam stała wysokość podnoszenia, co w wielu przypadkach będzie wręcz niezbędne do osiągnięcia konkretnych efektów osuszania. Warto więc przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej, aby jeszcze bardziej precyzyjnie określić jakiego rodzaju sprzęt będzie w tym przypadku niezbędny.

Eksploatacja zestawu igłofiltrowego.

W pierwszej kolejności, warto sobie tutaj jednak powiedzieć nieco więcej na temat eksploatacji samego zestawu igłofiltrowego, jego prawidłowego montażu, aby mieć podstawową w tym zakresie wiedzę. Przede wszystkim chodzić nam będzie o kwestie ściśle związane z samym montażem igłofiltrów w gruncie, bowiem jest to kwestia przekładająca się na wydajność osuszania. Aby całość systemu mogła pracować bez zarzutu, należy zadbać o to, aby igłofiltry były wpłukiwane na głębokość co najmniej pół metra większą od planowanej głębokości prowadzenia wykopów, oraz w odstępie od pół do jednego metra od siebie. Taki rozstaw igłofiltrów zagwarantuje nam prawidłowe zatrzymywanie napływającej wody gruntowej i jej odsysanie przez igłofiltry oraz odprowadzanie na bezpieczną odległość. Generalnie można powiedzieć, iż w tym przypadku sprawdzą się nawet zwykłe używane pompy do igłofiltrów, które zapewnią wytworzenie w całej instalacji odpowiedniego podciśnienia, niemniej jednak najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w profesjonalne, tłokowe agregaty pompowy GEHO ZD, które zagwarantują nam najlepsze, optymalne wręcz parametry pracy.

Agregaty pompowe do systemów igłofiltrowych.

Jak już wspomnieliśmy, tłokowe agregaty pompowe będą w tym przypadku rozwiązaniem optymalnym, przede wszystkim przez wzgląd na kwestię utrzymanie stałego poziomu podnoszenia wody tłoczonej, niezależnie od jej ilości i wydajności pracy systemu. Bardzo często przecież bywa tutaj tak, iż w początkowej fazie, po uruchomieniu systemu będziemy mieć duże ilości wody, natomiast po jakimś czasie osuszania, będzie tej wody znacznie mniej. W takich sytuacjach, tradycyjne pompy do igłofiltrów, będą obniżały swoją wydajność a tym samym wysokość podnoszenia wody tłoczonej, a co za tym idzie, w przypadku przewyższeń, będziemy mieć problem. Agregaty tłokowe, nie będą w takich sytuacjach stwarzać żadnych problemów, bowiem ich wysokość podnoszenia z racji konstrukcji jest zawsze utrzymywana na tym samym poziomie, a co za tym idzie, w takich sytuacjach sprawdzać się będą wręcz wyśmienicie.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , , , , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page