Przyszłość konsol i gier na 3DS

Konsole przenośne Nintendo 3DS to jedne z najpopularniejszych i najmocniej wspieranych urządzeń do gry typu „handheld” na rynku. Od premiery klasycznego Nintendo DS, poprzez 2DS i 3DS japońska marka rozwija się bardzo dynamicznie, oferując graczom nie tylko nowe konsole, ich odświeżone wersje, warianty kolorystyczne i rozmiary, ale i całą bibliotekę gier, które zapewniają wsparcie konsolom na wiele lat.

Po niedawnej premierze najnowszej konsoli Nintendo Switch, która łączy w sobie zalety konsoli stacjonarnej i przenośnej, mogliśmy się obawiać o to czy Nintendo nie zacznie wycofywać się ze wsparcia swoich mniejszych konsolek, jednak wielkie N błyskawicznie rozwiała nasze obawy prezentując najnowszą wersję konsoli New 2DS XL. Oznacza to nie tylko przedłużenie wsparcia sprzętowego, ale i produkcję gier na tą konkretną platformę. Gry na 3DS i ich premiery rozplanowane są na cały rok 2017, pośród których znajdziemy prawdziwe hity, takie jak: Dragon Quest XI, Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia czy The Alliance Alive.

Był to zdecydowanie dobry ruch ze strony Nintendo, które pokazało, że nie opuszcza swoich fanów nawet po tak hucznej i długo wyczekiwanej premierze Switch. Wielu graczy korzystających z konsol przenośnych na wieść o nowej konsoli 2DS, która będzie obsługiwała gry na 3DS bez stereoskopowego efektu 3D, który w wielu przypadkach męczył oczy graczy ucieszyło z pewnością ucieszyło się, dlatego kolejna premiera Nintendo na pewno znów przyciągnie fanów do sklepów.

Przysłowiowej oliwy do ognia dolał również prezes Nintendo of America – Reggie Fils Aime, który zapowiedział, że Nintendo wiąże ogromne nadzieje z tegorocznymi targami E3. Zaplanowane na 13-15 czerwca w Los Angeles największe targi elektroniczne mają przynieść nam zapowiedzi pokaźnej biblioteki gier zarówno na Nintendo Switch, jak i coś wyjątkowego dla fanów konsol i gier na 3DS. Rozbudzone nadzieje fanów zostaną zaspokojone już niebawem, a do tego czasu nie pozostaje nam nic, jak cieszyć się nowymi grami i premierami gier na 3DS, które będą ukazywać się regularnie każdego miesiąca.

 

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page