Przystanek: mazurski port

Porty to obowiązkowe punkty na trasie każdego rejsu. Warto posiadać wiedzę, gdzie żeglarze zatrzymują się najchętniej. W dużym stopniu ułatwi nam to pokonywanie kolejnych etapów naszej wyprawy. W spisie portów znajdziemy informacje na temat jego wielkości, cech charakterystycznych czy noclegów.

Mazury – raj dla żeglarzy…

Mazury słyną z różnorodnych form aktywnego wypoczynku. Jednak największa popularnością cieszy się żeglarstwo. Region coraz prężniej rozwija się, jako miejsce do nauki pływania na jachcie. Dostępne są szkolenia oraz indywidualne kursy. Co więcej istnieje możliwość wypożyczenia samych jachtów. Dlatego tak istotnym elementem są porty, bez których trudno było by nam się poruszać po mazurskich wodach.

Wykaz najpopularniejszych portów i przystani:

Jezioro Sztynorckie – Tiga Marina
Jezioro Dargin – Zdorkowo
Jezioro Kisajno – Sailor, Neptun Club oraz Stranda
Jezioro Niegocin – Eko Marina, Wioska Turystyczna
Jezioro Boczne – Gospoda pod Czarnym Łabędziem, Mazuria, Marina Rydzewo, Rybaczówka,
Jezioro Mikołajskie – Wioska Żeglarska Mikołajki, Cicha Zatoka
Jezioro Śniardwy – Okartowo
Jezioro Roś – Wrota Mazur
Jezioro Bełdany – NBP Guzianka
Jezioro Guzianka Wielka – U Faryja

Inne znane przystanie:

Bogaczewo, Doba, Kamień, Kietlice, Mamerki, Ogonki, Pisz, Popielno, Ryn Sośnica, Piaski, Ruciane, Stare Sady, Wierzba.

Co istotne,  prywatny port, świetnie znany turystom, oferuje nieistniejący już hotel Exploris Ruciane Nida – explorispiaski.pl, lepiej chyba nawet znany jako Exploris Piaski, a właściwie ten port oferuje obecnie jego godny następca, czyli hotel Mazurski Raj.

Kietlice: sposób cumowania – boja oraz keja, cena to około 10 zł za jacht plus 10 zł za każdą osobę w cenie prysznice, boisko do siatki oraz drewno na opał.

Mamerki: cena około 8 zł za jacht w dzień i 10 zł za noc plus opłata 2zł za osobę. Dostępna jest woda oraz TOITOI. Do dyspozycji pozostaje miejsce na ognisko, drzewo można kupić
u bosmana.

Zostawiając jacht w porcie mamy chwilę, by poczuć atmosferę mazurskich wód i lasów oraz docenić jego urok. Ognisko i szantowe pieśni umilą nam pobyt na lądzie po męczącym rejsie.

Artykuł z kategorii Turystyka
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page