Przybywamy do hotelu – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

hotelJednym z nieodłącznych elementów każdych wakacji jest odnalezienie korzystnej oferty noclegu. Oczywiście w pakiecie wszystkich hoteli zdarzają się różne miejsca. Zarówno te godne polecenia, jak i te, o których szybko chcielibyśmy zapomnieć.

Tymczasem o czym powinniśmy pamiętać przybywając do hotelu?

Obowiązkiem właściciela hotelu jest zapewnienie takiego noclegu, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania urlopowiczów. Szczególnie te, który zostały mu przedstawione w ofercie omówionej podczas rozmowy telefonicznej lub rezerwacji online.

Na co zwracamy uwagę?

Parking – czy jest miejsce do bezpiecznego pozostawienia auta, tak jak zakładaliśmy podczas rezerwacji, trudno byłoby przecież cieszyć się z urlopu, jeśli parking znajdowałby się dużo dalej od miejsca w którym nocujemy,

Porządek – oczywiście nie wszystkie osoby mają takie samo spojrzenie na higienę i czystość, jednakże obowiązkiem hotelu, jest zapewnienie gościom czystych i schludnych pokoi, jeśli jakikolwiek element naszego pokoju lub łazienki budzi nasze wątpliwości to powinniśmy poprosić obsługę hotelową o posprzątanie,

Cena – w ofercie była inna, po przyjeździe nagle okazuje się, że musimy opłacić jakieś koszty o których wcześniej nam nie wspomniano, aby uniknąć takich sytuacji, lepiej wcześniej, już podczas pierwszego telefonu dopytać np. o dostęp do Internetu, ręczników, terminy doby hotelowej.

Jakość – jeśli w łazience brakuje czystych ręczników, woda z prysznica płynie tylko kilkoma otworami i w dodatku jest zimna, łóżko małżeńskie przypomina klasyczną jedynkę, a na podłodze rozpościera się kurz, lepiej szybko spakujmy walizki i opuśćmy takie miejsce. Wypoczynek w takim hotelu na pewno nie będzie mógł być uznany za udany.

Aby uniknąć wszystkich wspomnianych wyżej sytuacji lepiej upewnijmy się wcześniej do jakiego miejsca zmierzamy. Poczytajmy opinię innych turystów. Zwróćmy uwagę na to kto i jak pisze. Taki internetowy przegląd sprawi, że wyeliminujemy hotelowe buble. Zresztą tanich, ale dobrych apartamentów np. we Wrocławiu jest naprawdę wiele. Wystarczy popytać innych podróżników o polecane miejsca.

Zdjęcie: foter.com

Artykuł z kategorii Turystyka, Usługi
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page