Przewoźne agregaty pompowe

Przewoźne agregaty pompowe montowane na homologowanych przyczepach, to przede wszystkim pompy, stosowane przez jednostki straży pożarnej. Oczywiście, jednostki przeznaczone do zastosowań przez PSP powinny posiadać odpowiedni certyfikat CNBOP PIB. Trzeba jednak podkreślić, iż przewoźne agregaty pompowe są także wykorzystywane w innych sytuacjach, przez różnorodne firmy i przedsiębiorstwa. Powodem wykorzystywania tego typu jednostek jest fakt ich łatwego transportu. Warto więc przyjrzeć się tego typu urządzeniom nieco bliżej, bowiem mogą się okazać jednym z lepszych rozwiązań, dla wielu zastosowań przemysłowych.

Przewoźne agregaty pompowe dla jednostek straży pożarnej.

Przede wszystkim, przewoźne agregaty pompowe są wykorzystywane jednak przez jednostki straży pożarnej. W tego typu zastosowaniach, mocne i wydajne agregaty pompowe, zamontowane na homologowanej przyczepie, będą wręcz niezastąpione. Sprawdzają się przy usuwaniu skutków powodzi, ale nie tylko. Dobra motopompa może być przez jednostki straży wykorzystywana także w celach typowo gaśniczych, na przykład przy dużych pożarach lasów i torfowisk, gdzie na bieżąco można tłoczyć wodę gaśniczą z pobliskich ujęć rzecznych itp.

Popularne modele przewoźnych agregatów pompowych.

Bardzo popularnymi w tym zakresie są motopompy produkcji Victor Pump, a szczególnie model oznaczony numerem S150. Posiada on niezbędny certyfikat, który potwierdza wysoką sprawność, wydajność i zdolność do pracy w trudnych warunkach akcji pożarniczych. Jest to nowoczesna motopompa do wody zanieczyszczonej o wydajności 4500 l/min lub 270 m3/godz. Jest to jednostka wydajna, napędzana silnikiem spalinowym Hatz 2M41 (diesel). Dostarczana w wielu różnych wersjach, między innymi, na przyczepie z homologacją (przyczepa zamknięta), na przyczepie z homologacją (przyczepa otwarta), oraz w wersji na kołach bez homologacji (najczęściej wykorzystywana przez firmy budowlane). Można więc powiedzieć, iż przewoźne agregaty pompowe Victor Pumps S150, to seria doskonałych wręcz urządzeń, wykorzystywanych w wielu różnych sytuacjach, począwszy od pożarnictwa, a skończywszy na branży budowlanej.

Zakup przewoźnego agregatu pompowego.

Warto tutaj od razu podkreślić, iż tego typu przewoźne agregaty pompowe, to stosunkowo kosztowne jednostki. Jeśli więc interesujemy się zakupem, warto aby w pierwszej kolejności, potencjalny dostawca pomp na przyczepach przygotował odpowiednią dla nas ofertę. Pozwoli to nam na wybór jednostki sprawdzającej się najlepiej w naszych zastosowaniach. W przypadku klasycznych rozwiązań, dla firm budowlanych, nie musi to być wspomniana powyżej pompa Victor Pumps S150. Może to być bowiem dowolna inna jednostka nie posiadająca certyfikatu CNBOP-PIB. W przypadku firm budowlanych, taki certyfikat nie jest bowiem niezbędne. W tym zakresie, istotne jest to, aby przewoźne agregaty pompowe, zapewniały odpowiedni poziom wydajności i wysokości podnoszenia.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, trzeba tutaj powiedzieć, iż przewoźne agregaty pompowe będą charakteryzować się stosunkowo szeroki zastosowaniem. Musimy jednak pamiętać, iż są to jednostki stosunkowo duże, o dużym zakresie wydajności, toteż raczej będą przeznaczone do prac bardziej wymagających. Bieżące odwadnianie wykopów budowlanych w małej firmie budowlanej, raczej się nie kwalifikuje do zastosowania tak dużej jednostki.

Artykuł z kategorii Biznes
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page