Przewoźna motopompa wysokiej wydajności.

Dobra, w pełni profesjonalna, przewoźna motopompa wysokiej wydajności, to podstawowe wyposażenie przede wszystkim dla jednostek straży pożarnej. Tutaj jednakże, musimy zwrócić uwagę na fakt, iż aby mogła ona być eksploatowana w jednostkach OSP i PSP, powinna przejść szczegółowe badania w CNBOP-PIB, u uzyskać certyfikat. Dzięki temu, jednostki straży pożarnej mogą mieć pewność, iż dana motopompa jest sprawdzona i przygotowana do pracy w trudnych warunkach, a przede wszystkim, że jest to urządzenie niezawodne. Przykładowa, przewoźna motopompa wysokiej wydajności to chociażby pompa KL-200SL oparta o sekcję pompową Pioneer Pumps PP88S12.

Ile kosztuje przewoźna motopompa wysokiej wydajności?

Urządzenie tego typu kosztuje stosunkowo sporo. Z całą pewnością jest o wiele bardziej kosztowne niż jakiekolwiek inne urządzenia podobnej klasy. Jednakże sam fakt, iż posiada wspomniany certyfikat wystawiony przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej, świadczy o tym, iż jest to urządzenie wykonane starannie, z zastosowaniem najwyższej klasy komponentów. To z kolei przekłada się na wysoką jakość wykonania, oraz bardzo dobre parametry techniczne.

Wspomniana przewoźna motopompa wysokiej wydajności, gwarantuje wydajność na poziomie 11400 l/min., co w przypadku motopomp przeznaczonych dla pożarnictwa jest bardzo dobrym wynikiem. Gwarantuje ona jednocześnie wysokość podnoszenia do 41m. Wyposażona jest w złącza tłoczne i ssawne Storz 110mm (5x złącze tłoczne, 6x złącze ssawne). Umożliwia także pompowanie wody zanieczyszczonej ciałami stałymi dzięki wyposażeniu w wolny przelot wirnika o średnicy 76mm. Pozwala na zasysanie wody z głębokości do 8,5m.

Warianty dostępne dla tego typu pompy.

Warto podkreślić, iż przewoźna motopompa wysokiej wydajności będzie dostępna w kilku podstawowych wariantach wykonania. Można zakupić zarówno samą motopompę na ramie, jak również zdecydować się na zakup bardziej rozbudowanej wersji. Możemy więc pozyskać wersję na przyczepie dwuosiowej z homologacją, z plandekami i burtami oraz dodatkowym miejscem na sprzęt strażacki. Można też pozyskać wersję na przyczepie otwartej, lub w wersji bez przyczepy. Wybór właściwej wersji motopompy uzależniony jest od potrzeb konkretnej jednostki. Czasami po prostu jednostka dysponuje własną przyczepą, którą można sprawnie dostosować pod potrzeby tego typu urządzenia.

Przede wszystkim jednak, motopompa przewoźna bardzo wysokiej wydajności w wersji na przyczepie zamkniętej, będzie najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez jednostki straży pożarnej, sprawdza się bowiem po prostu w każdych warunkach.

Podsumowanie.

Generalnie trzeba więc powiedzieć, iż przewoźna motopompa wysokiej wydajności w tym przypadku, będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla większości jednostek straży pożarnej. Koszt zakupu jest może dość wysoki, niemniej jednak patrząc na parametry jednostki można od razu zauważyć, iż mamy do czynienia z rzeczywiście profesjonalnym urządzeniem, przeznaczonym do pracy w najtrudniejszych warunkach.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page