Prywatne przedszkole dla dziecka – wady i zalety

Na pewno jesteśmy w stanie przeznaczyć na swoje dziecko ogromną ilość pieniędzy, by tylko w czymś mu pomóc, zapewnić mu właściwy rozwój i przyspieszyć jego edukację. Z tego powodu wybraliśmy dla swojej pociechy wcześniej prywatny żłobek, a teraz myślimy o tym, by postąpić podobnie w przypadku przedszkola. Czy jednak to prywatne rzeczywiście będzie najlepszym wyborem? Jakie może mieć ono wady i zalety?

dzieciNa pewno główną wadą wszystkich placówek prywatnych jest to, że trzeba za nie płacić. Nie są to przy tym małe pieniądze, bo najbardziej renomowane i najpopularniejsze placówki potrafią wyciągać od rodziców swoich podopiecznych przeogromne pieniądze. Jeśli sami takowych nie mamy, nie powinniśmy ich w ten sposób tracić, bo tak naprawdę państwowy ośrodek nie musi być dużo gorszy od tego prywatnego. Możemy natomiast zapisać do niego swoje dziecko zupełnie za darmo, by zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć np. na zakup dodatkowych materiałów edukacyjnych czy wartościowych zabawek.

Pamiętajmy również, że w prywatnych placówkach zazwyczaj kształci się znacznie mniej młodych osób. Jeśli wybierzemy dla swojego dziecka właśnie takie przedszkole, będzie ono miało mniejszy kontakt z rówieśnikami. Zacznie uczyć się w niewielkiej grupie, przez co może nie nawiązać w niej żadnych stałych relacji. Jeśli już jednak zdecydujemy się na takie prywatne przedszkole najlepiej poszukać takiego w naszej najbliższej okolicy. Można to łatwo zrobić wpisując w Google na przykład „przedszkole kurdwanów” czy przedszkole wola duchacka”. Inaczej to wygląda w przypadku państwowych placówek, bo zwykle uczęszcza do nich tak wiele młodych osób, iż każda z nich jest w stanie znaleźć dla siebie przynajmniej kilku kolegów czy parę koleżanek.

Jak sami widzimy, wbrew pozorom prywatne ośrodki nie są aż tak dobre dla naszych pociech. Jeżeli zatem po prostu nas na nie nie stać, nie próbujmy na siłę zdobywać tych dodatkowych pieniędzy. Zapisanie dziecka do klasycznego, państwowego przedszkola będzie przecież równie dobrym i wartościowym rozwiązaniem.

Artykuł z kategorii Edukacja
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page