Produkcja brykietu drzewnego.

Produkcja brykietu drzewnego jest procesem stosunkowo prostym, aczkolwiek wymagającym odpowiedniego przygotowania. Kluczową kwestie będzie tutaj odgrywać infrastruktura magazynowo produkcyjna. Najważniejszą kwestią jest zaś to, aby obiekty magazynowe oraz produkcyjne były w pełni zabezpieczone przed negatywnym działaniem wilgoci. Musimy bowiem pamiętać, iż wilgoć jest największym wrogiem produkcji brykietu. Można więc powiedzieć, iż produkcja brykietu drzewnego, powinna być realizowana w kontrolowanych warunkach, zabezpieczonych przed nadmiernym poziomem wilgotności powietrza.

Czego dokładnie wymaga od nas produkcja brykietu?

Zdecydowanie najważniejszą kwestią, będzie prawidłowe przygotowanie pomieszczeń magazynowych oraz produkcyjnych. Musimy stworzyć idealne warunki do składowania surowca produkcyjnego, jak również gotowego wyrobu. Trzeba także zagwarantować warunki do samego procesu produkcji, gdzie brykieciarki, będą formować brykiet drzewny z dostarczonego materiału wsadowego.
Tak więc, kluczowe jest to, aby pomieszczenia magazynowe były odizolowane od zagrożenia wilgocią. Warto zadbać także o dodatkowe pomieszczenie suszarni komorowej. Dzięki temu, dostarczone do produkcji wióry, ścinki, trociny i zrębki będą mogły być dodatkowo wysuszone przed ich przetworzeniem na brykiet drzewny. Jest to bardzo ważne, bowiem wilgoć, będzie utrudniać prawidłowe formowanie brykietów drzewnych.

Proces produkcji brykietu drzewnego.

Sama produkcja brykietu drzewnego jest procesem właściwie nie wymagającym jakichś specjalnych umiejętności czy też wiedzy. Wystarczy zadbać o regularne uzupełnianie odpowiednio wysuszone wióry, trociny czy też zrębki. Przy pomocy odpowiedniej brykieciarki, są one formowane w brykiety, o zróżnicowanych kształtach, w zależności od aktualnych potrzeb produkcyjnych. Możliwe jest wytwarzanie zarówno klasycznych brykietów, jak również wałeczków o różnych średnicach, idealnych do palenia w piecach kominkowych.

Aby produkcja brykietu drzewnego mogła przebiegać jak najbardziej prawidłowo, niezbędne jest zagwarantowanie odpowiednio suchego materiału wsadowego. Nadmierna wilgoć materiału wsadowego będzie prowadzić do negatywnych konsekwencji. W toku wytwarzania brykietu, materiał wsadowy jest poddawany prasowaniu pod dużym ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. W procesie tym, wyciskana z wiórów jest żywica, stanowiąca jednocześnie naturalne lepiszcze dla przyszłego brykietu drzewnego. Nadmierna ilość wilgoci w tym procesie, będzie więc znacznie osłabiać wiązanie brykietów.

Maszyny do produkcji brykietu.

Obecnie, wykorzystywane są w tym zakresie nowoczesne brykieciarki Briklis. Są to bardzo zaawansowane technologicznie maszyny, które umożliwiają wysoce wydajną produkcję brykietu drzewnego. Możliwe jest zakupienie zarówno pojedynczych brykieciarek, jak i kompletnych linii produkcyjnych, w skład których wchodzić będą także rozdrabniarki oraz suszarki. Maszyny dostarczane przez firmę Briklis, sprawiają iż produkcja brykietu drzewnego staje się o wiele bardziej wydajna.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, należy podkreślić, iż produkcja brykietu drzewnego jest procesem, który będzie wymagać jedynie prawidłowego przygotowanie infrastruktury. To z kolei będzie gwarantować nam, iż przeznaczone do przetworzenia na brykiet ścinki, wióry i trociny, będą odpowiednio wysuszone, co w tym przypadku jest gwarancją wytwarzania idealnego produktu gotowego.

Artykuł z kategorii Inne
Tagi artykułu: , , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page