Problem nadwagi w XXI wieku

Nadwaga i otyłość jest jedną z najpopularniejszych i najniebezpieczniejszych chorób XXI wieku. Istnieją osoby, które pomimo stosowania wielu diet i ćwiczeń fizycznych, nie tracą kilogramów. Aby dojść do stanu nadwagi, należy się bardzo postarać. Po pierwsze trzeba prowadzić niezdrowy styl życia, spożywając z reguły jedzenie szybkiej obsługi. Osoby z prawidłową przemianą materii nie muszą się wysilać, aby spalić do 400 kcal dziennie, czego brakuje osobom otyłym.
Kobiety i mężczyźni mają bardzo zróżnicowane reakcje na otyłość. Za proces tycia kobiet odpowiedzialne są przede wszystkim hormony, szczególnie estrogeny. Ponieważ posiadają one w stosunku do mężczyzn znacznie mniej tkanki mięśniowej, dużo łatwiej im zgromadzić tłuszcz. Hormon ten powoduje, że ich organizm gromadzi więcej wody i szybko odkłada tłuszcz. Do korzyści posiadania tego hormonu nadmienić należy to, że chroni on kobiety w późniejszym wieku przed osteoporozą, zapobiega tworzeniu się osadu w naczyniach krwionośnych oraz opóźnia ich zwapnienie, dzięki czemu wydłuża się ich życie. Mężczyźni charakteryzują się natomiast z większymi problemami z przybraniem na wadze. Jeśli jednak otyłość wystąpi, jest ona dużo niebezpieczniejsza niż u kobiet. Mężczyźni z otyłością częściej chorują na serce oraz mają o wiele większe problemy z oddychaniem.

Istnieje wiele przyczyn otyłości. Może to być podłoże genetyczne, siedzący tryb życia, źle dobrana dieta, przebyte choroby oraz brak ruchu. Jest jednak wiele sposobów na to, by tę otyłość zwalczyć. Można to osiągnąć stosując odpowiednią dietę o konkretnych godzinach oraz wykonując właściwe ćwiczenia. Często uciekamy się do jedzenia, ze względu na dokuczliwy stres licząc na poprawę nastroju i sytuacji. Osoby otyłe nierzadko stosują tanie leki hamujące łaknienie i powodujące spalanie tkanki tłuszczowej. Ze względu na panującą modę na odchudzanie i zdrowy styl życia, każda apteka internetowa i stacjonarna posiada w swojej ofercie nadmiar suplementów i wspomagaczy na ten współczesny trend. Przyjmowanie jednak tego typu leków, zwykle nie kończy się szybkim i wspaniałym efektem szczupłej sylwetki. Osoby liczące jedynie na przemysł farmakologiczny, nigdy nie doprowadzą swojego ciała do wymarzonego wyglądu, nie stosując równocześnie odpowiedniej diety i ćwiczeń.

Posiadając pracę biurową, powinniśmy szczególnie poświęcić naszemu ciału chwilę uwagi i podjąć się wysiłku w postaci choćby małego spaceru. Poza tym, sięgając po posiłki pozbawione mikroskładników, narażeni jesteśmy na otyłość, a co za tym idzie, na przewlekłe choroby, które mogą skrócić nam życie. Kolejnym czynnikiem wpływającym na otyłość są używki, czyli alkohol, który jest bardzo kaloryczny. Rzucenie palenie jest kolejnym powodem nadwagi , ponieważ osoba systematycznie paląca ma osłabione receptory węchu i smaku. Odmawiając sobie palenia papierosów, sprawiamy, że nasze receptory smakowe stopniowo poprawiają się sprawiając , iż potrawy lepiej nam smakują, co wiąże się z częstszym spożywaniem jedzenia.

Więcej o odchudzaniu znajdziesz tutaj.

Artykuł z kategorii Dieta
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page