Prezent na nowe mieszkanie

Wiosna to czas, w którym wszystko budzi się do życia. Rośliny, zwierzęta, nasze pragnienia i pomysły, które długo skrywaliśmy w sobie i które znów zaczynają kiełkować i przeobrażać się w w końcu w coś realnego. Może to być długo odkładany remont mieszkania czy w końcu znalezienie swojego lokum, w którym poczujemy się naprawdę jak w domu.

Nowe mieszkanie dla wielu z nas oznacza nowy start, znalezienie swojego miejsca na ziemi, być może nie na zawsze, jednak na jakiś czas, w którym zdążymy się zadomowić i stworzyć swoje cztery kąty. Niezależnie od tego czy stajemy się właścicielami nowego mieszkania przez zapis w księdze wieczystej czy remont swojego obecnego lokum, jest to niewątpliwie czas i miejsce na zmiany zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Nowe mieszkanie to również doskonały czas na świętowanie i uczczenie wielu miesięcy, a nawet lat wyrzeczeń prowadzących nas właśnie do tej wyjątkowej chwili w naszym życiu.

Zwyczajowo z takiej okazji organizuje się parapetówkę lub inne podobne przyjęcie, na którym zapraszamy gości, z którymi chcemy cieszyć się swoim szczęściem i osiągnięciem. Prezent na parapetówkę to również część zwyczaju, który zabierają ze sobą zaproszeni goście, by na miejscu wręczyć je nowym lokatorom. Najczęściej prezent jakie ze sobą zabieramy niosą ze sobą jakieś przesłanie lub praktyczny cel. Zwłaszcza gdy jest to prezent na nowe mieszkanie, jego praktyczność i zastosowanie powinno szczególnie nam przyświecać.

Warto w takich chwilach zwyczajnie zapytać czego nowi lokatorzy mogą potrzebować lub zdać się na siebie i swój instynkt, stawiając się w podobnej sytuacji. Często prezentem na nowe mieszkanie staje się wino lub inny trunek, jednak jest to banał, który warto zostawić na mniej prominentne okazje. Prezent na parapetówkę może przybrać postać czegoś bardzo praktycznego, np. zestawu porcelany, szklanek z ciekawymi ilustracjami czy napisami, zestawu noży kuchennych lub czegoś abstrakcyjnego, a tym samym nieprzewidywalnego. Mogą to być dekoracje ścienne, w postaci plakatów oprawionych w ramę, pustych ramek na zdjęcia, które wyróżniać się będą różnorodnymi kształtami i kolorami, zestawem wymyślnych serwet na stół i wiele innych akcesoriów, które sprawią, że nowi lokatorzy rozbłysną uśmiechem i radością na ich widok, nie tylko w trakcie trwania parapetówki, ale zawsze, kiedy spojrzą na swój wyjątkowy prezent.

Prezenty na parapetówkę i nowe mieszkanie to elementy, które mogą na stałe wpisać się w krajobraz czterech ścian, dlatego dobrze wybrany upominek z pewnością pozostaną w pamięci naszej i lokatorów świętujących tą wspaniałą okazję.

 

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page