Prace wyburzeniowe z zastosowaniem koparki i młota hydraulicznego.

Realizacja poważnych prac wyburzeniowych, wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. O ile w przypadku rozbiórki domu jednorodzinnego, czy też jakichkolwiek, niedużych budynków gospodarczych, można sobie bez trudu poradzić zwykłym młotem pneumatycznym, to już w przypadku wyburzenia hali przemysłowej z litego betonu, czy też wręcz żelbetonu, niestety młoty pneumatyczne za wiele nie będą w stanie zdziałać. Tutaj niezbędny będzie sprzęt bardzo ciężki, czyli młoty wyburzeniowe do koparek, które zamontowane zamiast standardowej łyżki, pozwolą nam wyburzać z energią stokrotnie wyższą niż energia uderzenia zwykłego młota pneumatycznego.

Parametry młotów hydraulicznych do koparek.

Warto sobie tutaj od razu powiedzieć, iż nawet młoty do minikoparek będą cieszyć się energią uderzenia na poziomie 200-400 J, co stanowi wielokrotność energii, z którą uderzają ręczne młoty pneumatyczne (osiągają one maksymalnie 10-12 J energii uderzenia). Oczywiście prawdziwa praca zaczyna się w przypadku większych maszyn. Tutaj młot wyburzeniowy do koparki będzie uderzać z energią 1000 J a nawet więcej, a to już energia, której mało co będzie w stanie się oprzeć. Takim urządzeniem bez większego trudu można będzie kruszyć konstrukcje żelbetowe, czy też nawet litą skałę, wobec czego też, można powiedzieć, iż jest to urządzenie wybitnie dobre i zapewniające nam maksymalnie wysoki poziom efektywności pracy. Zastosowanie tak potężnych młotów wyburzeniowych zapewni nam więc duży poziom efektywności pracy wyburzeniowej, a jednocześnie pełny zakres bezpieczeństwa dla pracowników, bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się tylko operator koparki, który dodatkowo jest zabezpieczony w kabinie pojazdu. Jest to więc narzędzie służące do bezpiecznego wyburzania trwałych konstrukcji czy też kruszenia litej skały.

Profesjonalne młoty wyburzeniowe.

Oczywiście trzeba tutaj zdać sobie sprawę z tego, iż w przypadku tak dużych energii, zachodzi konieczność prawidłowego wykonania samego młota. Musi on wytrzymać konstrukcyjnie tak wielkie obciążenia, a jednocześnie nie przenosić zbyt wielu drgań na ramię koparki, które przecież mogłoby w tym aspekcie za bardzo ucierpieć. W tym zakresie najlepiej zaś spisują się młoty hydrauliczne arrowhead, które skonstruowane są przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Mamy tutaj zastosowany nowoczesny system amortyzacji uderzeń młota, aby jak najmniej drgań zostało przeniesionych na ramię koparki. W najnowszych wersjach młotów arrowhead będziemy zaś mieć do czynienia z jeszcze lepszymi rozwiązaniami technologicznymi, znacznie wydłużającymi żywotność młota, oraz obniżającymi poziom jego awaryjności, poprzez wyeliminowanie części konstrukcyjnych ulegających najczęstszym uszkodzeniom. Można więc powiedzieć, iż młoty Arrowhead będą dla każdego przedsiębiorstwa budowlanego, rozwiązaniem wręcz idealnym.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page