Praca w charakterze hostessy

Wśród wielu różnorodnych pomysłów na pracę dla osób młodych, przede wszystkim dziewcząt, jednym ze zdecydowanie najlepszych i najbardziej opłacalnych rozwiązań jest praca w charakterze hostessy. Jest to dość prosta i niezbyt wymagająca praca, do której wykonywania trzeba przede wszystkim miłego usposobienia, nienagannego zachowania, wysokiej kultury osobistej, oraz nieco wdzięku i urody. Bardzo przydatne będą także dobre maniery. Praca zaś polega przede wszystkim na prowadzenia wszelkiego rodzaju kampanii promocyjnych, za pośrednictwem których przedsiębiorcy pozyskują nowych klientów, poprzez rozdawania darmowych próbek swoich produktów, czy też odpowiednio dopasowanych materiałów promocyjnych. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej temu stanowisku, aby sprawdzić ile można zarobić, i na co warto zwrócić uwagę podejmując tego typu pracę, aby nie dać się nabić w przysłowiową butelkę, co także może się przytrafić.

Gdzie szukać pracy jako hostessa?

Otóż w tym przypadku najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie znalezienie pracy w dobrej i znanej agencji hostess i modelek, bowiem w przypadku małych firm oferujących tego typu pracę, bardzo często może się okazać, iż pracodawca nie jest do końca uczciwy, wymagając większej ilości godzin pracy niż w umowie, oraz nie wywiązując się z obowiązku wypłaty nadgodzin. Takie sytuacje nie mają jednak miejsca w renomowanych agencjach, toteż takie powinny budzić nasze pełne zaufanie w tym aspekcie. Przede wszystkim warto więc zrobić rozeznanie rynku w tym zakresie, aby przekonać się czy na naszym terenie działają odpowiednio duże i cieszące się zaufaniem innych dziewczyn, pracujących już w nich, agencje. W takim zaś przypadku nasz wybór będzie stosunkowo prosty. Oczywiście w przypadku mniejszych firm, zajmujących się promocją produktów oraz usług, które oferują pracę hostess, nie możemy z góry zakładać braku uczciwości pracodawcy, wobec czego warto będzie sprawdzić sobie firmę dość wnikliwe, za pośrednictwem chociażby internetu, gdzie z całą pewnością uda nam się pozyskać podstawowe w tym zakresie.

Ile można zarobić jako hostessa?

Generalnie, można tutaj powiedzieć, iż praca dla hostessy do najbardziej intratnych posad nie należy, niemniej jednak dla młodej dziewczyny, niejednokrotnie pobierającej jeszcze naukę w szkole średniej czy też na studiach, jest to wyśmienity sposób na zarobienie pieniędzy na swoje podstawowe wydatki. Ponadto jest także przydatne doświadczenie zawodowe, oraz pierwsze kroki młodej dziewczyny w samodzielność i obowiązkowość, której szkoła tak do końca nie będzie nas nigdy w stanie nauczyć. Jeśli zaś chodzi o same zarobki, to możemy tutaj liczyć na pieniądze w zakresie 5-10 PLN na godzinę, aczkolwiek zdarzają się też lepsze stawki, niemniej oferowane są dla najlepszych hostess, i to z reguły przez najlepsze i najbardziej znane agencje hostess na rynku.

Gdzie szukać ofert?

Na sam koniec chcielibyśmy jeszcze zwrócić uwagę na to w jaki sposób można poszukać ofert w nieco bardziej nieoficjalny sposób, czyli poza wszelkiego rodzaju ogłoszeniami w portalach internetowych. Możemy tutaj na przykład na własną rękę szukać stron agencji hostess i modelek a następnie korzystać z zakładek kontaktowych lub rekrutacyjnych, które z reguły są na tego typu stronach umieszczone. Przykładem może tutaj być agencja-hostess.com.pl gdzie można swoje zgłoszenie przesłać za pośrednictwem strony, natomiast jeszcze nikt nie natrafił na ogłoszenia o przyjęciach do pracy w charakterze hostessy, kierujące właśnie na tę stronę. Być może jest to celowy zabieg pracodawcy który w ten sposób chce sprawdzić czy potencjalne kandydatki mają choć odrobinę kreatywności w poszukiwaniu swojego pierwszego pracodawcy. W każdym bądź razie jest to bardzo ciekawy sposób na poszukanie dobrego pracodawcy.

Artykuł z kategorii Marketing
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page