Porównanie portali medycznych przygotowujący do egzaminów LEK i LDEK

Hand over keyboardW internecie coraz częściej pojawiają się portale medyczne, które oferują testy przygotowujące do LEK-u czy LDEK-u. Specjalnie z myślą o studentach nauk medycznych postanowiliśmy się bliżej im przyjrzeć i porównać.

Jako pierwszy pod naszą lupę idzie portal qsmedic.eu. Powstał on we wrześniu 2014 roku. Zawiera 14 000 tysięcy pytań z 31 dziedzin. Pytania są dostępne w kilku wersjach trudności.  Zostały stworzone przez dr Adama Hermanowicza na podstawie rekomendowanych podręczników. Przy każdym pytaniu widnieje informacja o tym z jakiej książki została zaczerpnięta odpowiedź. Stopniowo do bazy pytań dodawane są pytania, które pojawiły się na egzaminach z LEK-u i LDEK-u. Na portalu można tworzyć własne testy, korzystać z forum i publikować interesujące informacje. Strona jest dostępna do użytkowania na urządzeniach mobilnych. Posiada również wersję anglojęzyczną dla studentów z zagranicy. Subskrypcję portalu można nabyć w trzech wariantach: miesięcznym- 24,60zł, kwartalnym- 60,27 zł, rocznym- 121,77zł. Portal powstał, dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, co jest gwarancją jego jakości.

Kolejny portal, który oferuje pytania przygotowujące d LEK-u i LDEK-u to mlodylekarz.pl. Posiada on 1800 pytań z LDEK-u. Bazę pytań stanowią jedynie te, które pojawiły się na LDEK-u i zostały opublikowane przez CEM (2008-2012). Każde pytanie posiada uzasadnienie odpowiedzi przygotowane przez eksperta. Sytuacja wygląda lepiej w przypadku pytań z LEK-u. Jest ich 4600. Z czego 2400 pytań, jest przygotowanych przez osoby wykładające na kursie „Zdaj LEKko”. 1800 z kolei z Lekarskich Egzaminów Państwowych opublikowanych przez CEM (2008-2012) oraz 400 pytań nadesłanych przez użytkowników portalu po obu Lekarskich Egzaminach Końcowych w 2013 r. W tej części każde pytanie posiada uzasadnienie odpowiedzi. Portal posiada też forum, z którego mogą korzystać użytkownicy. Jeżeli chodzi o dostęp to koszt, przy 14 dniach – 99 zł, 30 dniach – 149 zł, 60 dniach – 229 zł, 90 dniach – 329 zł, 180 dniach – 529 zł, a 360 dniach – 999 zł.  Serwis nie posiada wersji anglojęzycznej.

Trzeci portal, który dotyczy przedstawianego przez nas zagadnienia to przypadkimedyczne.pl. Portal posiada forum, możliwość komunikowania się użytkowników między sobą i publikacji informacji. Strona zawiera jedynie pytania do LEK-u opatrzone komentarzami. Dostęp do pytań kosztuje 29 zł za 360 dni. Serwis nie posiada wersji anglojęzycznej. Opcją wyróżniającą go od innych serwisów tego typu jest to, ze zawiera quizy i testy dla użytkowników oraz recenzje filmów, seriali oraz książek medycznych.

Jak widać po przedstawionym porównaniu największy zasób pytań przygotowujących do LEK-u i LDEK-u oraz wersję anglojęzyczną posiada portal qsmedic.eu. Tylko na tym portalu mamy możliwość mobilnego dostępu do testów. W przypadku pozostałych rzeczy serwisy zawierają podobne funkcjonalności różnią się jedynie ceną.

Artykuł z kategorii Edukacja
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page