Popularne gatunki podłóg drewnianych i ich wykończenia.

Wybór odpowiedniej podłogi dla naszego mieszkania, może być dość skomplikowany i trudny. Należy bowiem mieć świadomość, że wybór podłogi to prawdopodobnie jedna z najważniejszych decyzja dotycząca wnętrza pomieszczenia. Dzieje się tak dlatego, że wizualnie zajmuje ona dużo przestrzeni. Nie można jej również łatwo wymienić, bo jest to czasochłonne i kosztowne.

Dlatego też decyzja o jej wyborze powinna zostać poprzedzona rozpoznaniem naszych potrzeb i możliwości, które oferują producenci. Obecnie coraz popularniejsze stają się podłogi drewniane tzw. wood floors.
Popularne kolory i gatunki wood floors.
Oak flooring, w tym również white oak flooring i dark oak flooring jest zdecydowanie jednym z najbardziej popularnych gatunków podłogi drewnianej. Początkowo barwy były przypisane do gatunków drewna, ale obecnie dostępne na rynku podłogi dębowe mogą być wykończone w niemal dowolnym kolorze zasugerowanym przez klienta. Różnorodne barwy uzyskuje się poprzez zastosowanie barwników, olejów lub lakierów. Warto jednak podkreślić, że naturalny kolor drewna dębowego jest nadal bardzo popularny wśród bardziej konserwatywnych klientów. Dużą popularnością cieszą się również podłogi typu walnut flooring oraz laminate flooring, north london floors i wood flooring london.
Wykończenia stosowane do podłóg drewnianych.
Rodzaj wykończenia jest bardzo ważnym czynnikiem określającym wygląd podłogi drewnianej. Można zastosować tu lakierowane, olejowane, szczotkowane, cross- cut i distressed. Tu jednak zdecydowanie najbardziej popularnym sposobem wykończenia jest lakierowanie oraz olejowanie. Lakierowana podłoga ma powierzchnię odbijającą światło i wydaje się bardziej czysta i lśniąca. Jest całkowicie gładka.
Olejowanie natomiast ma bardziej naturalny wygląd. Można zastosować olejowanie olejem naturalnym i olejowanie UV. Olej powoli przenika do wewnątrz podłogi uszczelniając ją i konserwując. Powyższe wykończenia można z powodzeniem zastosować zarówno do oak flooring, jak i do walnut flooring i innych gatunków podłóg drewnianych.

Artykuł z kategorii Dom, Wnętrza domów
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page