Pomysł na udekorowanie pustej ściany

Chcesz zmienić coś we wnętrzu kuchni, salonu czy pokoju dziecięcego i nie wiesz jak to zrobić? Masz pustą ścianę, a brakuje Ci na nią pomysłu? Jest kilka prostych sposobów by odmienić aranżację pomieszczeń! Jednym z nich są napisy ścienne.

 

Szeroki wybór tematów, tekstów, kolorów, wzorów – oferta sklepów z dekoracjami jest naprawdę szeroka, ponadto często oferują nam one możliwość samodzielnego wykonania projektu według własnego uznania. Sposobów jest wiele, możemy zamówić już gotowy szablon do malowania lub gotowe naklejki czy literki 3D. Te ostatnie wykonywane są z różnych materiałów – drewna, paneli, plexi czy nawet tkanin.

napisy na ścianę

Co więcej, atrakcyjnym rozwiązaniem jest sposób umieszczenia takiego napisu na półce opartego o ścianę, wówczas nie trzeba go montować, łatwo przenieść w inne miejsce, a tworzy równie oryginalny efekt. Możemy też sami przygotować i wyciąć sobie wybrane litery z kartonu, by stworzyć przestrzenny tekst lub odpowiedni szablon z wybraną treścią, by potem odmalować ją na ścianie. Wykonanie jest proste i przyjemne, a do zabawy można także zachęcić dzieci! Treść, którą chcemy umieścić wykorzystując napisy na ścianę nie zawsze musi tworzyć zdania, mogą to być pojedyncze słowa, które np. będą wskazywać daną strefę jak napis „eat” w kuchni. Często wykorzystywanym ostatnio dodatkiem w projektach jest specjalna farba tablicowa, dzięki czemu można za pomocą kredy tworzyć dowolne treści. Jest to nie tylko modny akcent, ale również funkcjonalny, świetnie nadaje się do kuchni, gdzie można np. notować przepisy ulubionych dań, propozycji na obiad czy listę zakupów, ale również w pokoju dziecka, które na pewno będzie miało niezwykłą frajdę, bazgrząc po ścianie bez ograniczeń. W dziecięcym pokoju można również wykorzystać farbę magnetyczną, ten nietuzinkowy pomysł nie dość, że wygląda ciekawie, to wpływa pozytywnie na rozwój dziecka.

napisy na ścianę

Kolorowe literki alfabetu o różnych kształtach, pozwalają na dowolną ekspresję fantazji i wyobraźni naszych pociech, pobudzając przy tym ich kreatywność.

Napisy na ścianę, to rozwiązanie dla osób, które chcą dodać charakteru wnętrzom, wprowadzić coś interesującego, wyrazić swoją osobowość czy poglądy lub dać upust swojej twórczości. Przedstawiają motta życiowe, cytaty z książek czy piosenek, złote myśli własne, znanych osób czy filozofów, imiona dzieci lub pojedyncze literki – często coś symbolizują i mają sentymentalny charakter. Dzięki tej symbolice i dowolności napisy na ścianie od kilku lat utrzymują się wciąż na topie, zmieniając wnętrza domów i nadając im wyjątkowego klimatu.

 

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page