Polskie skimboardy podbijają flatland

Wśród wielu dyscyplin sportów wodnych na uwagę niewątpliwie zasługuje aktywność, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród różnych grup wiekowych jest skimboard.

Na uwagę szczególną zasługuje również fakt, że sprzęt do tej dyscypliny, który doskonale sprzedaje się zarówno w Polsce jak i za granicą produkuje nasza rodzima firma o ciekawie brzmiącej nazwie Pakalolo.

Pakalolo jest producentem skimboardów od 2004 roku. Deski skimboardowe wykonywane są z formowanego termicznie drewna i odznaczają się nieprzeciętnymi grafikami, które stanowią jej znak rozpoznawczy.

Polski producent nie stroni od nadruków w klimacie zombie, zwierząt czy znanych postaci z filmów akcji (Rambo), co czyni ich skimboardy prawdziwie unikalnymi produktami, z którymi można zawojować każdy flatland.

 

Czym właściwie jest skimboard?

Skimboard to rodzaj deski dzięki której możemy ślizgać się po płytkich zbiornikach wodnych.

Deski konstruowane są z mocnej sklejki, dodatkowo wzmocnionej karbowanymi warstwami – jednak ich konstrukcja w dużej mierze zależna jest od ceny i producenta.

Deski skimboardowe doskonale ślizgają się po wodzie ponieważ są wielokrotnie lakierowane. Zapobiega to również ścieraniu się jej powierzchni oraz przypadkowemu ześlizgnięciu się

Wyróżniamy również dwa podstawowe kształty desek skimboardowych: deski w kształcie łzy oraz deski symetryczne (owalne i bez konkretnego kierunku)

 

Zostań skimboarderem!

Jeżeli chcielibyście spróbować swoich sił na skimboardzie to nic nie stoi na przeszkodzie. Deski są relatywnie niekosztowne, a brak granicy wieku sprawia, że każdy może zacząć się ślizgać. Wszystko czego potrzebujemy to deska skimboardowa i powierzchnia z płytką wodą, np. rozlewisko nad brzegiem jeziora.

Cała frajda polega na wzięciu rozpędu, wypuszczeniu przed siebie deski i wskoczenie na nią w ruchu. Po opanowaniu podstawowej techniki ślizgu można również spróbować kilku podstawowych trików czy kombinacji, aby czerpać jeszcze większą frajdę ze skimboardowych ślizgów.

 

Najnowszą kolekcję skimboardów Pakalolo znajdziecie w sklepie windsurfingowym SurfShop.pl – Zapraszamy!

Artykuł z kategorii Kraj, Sport
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page