Polski stan rowerowy

Dni stają się powoli coraz dłuższe i cieplejsze, co jest ewidentnie zwiastunem, że czas zimowy powoli chyli się ku końcowi. Już wkrótce wielu z nas doczeka się upragnionej wiosny i lata, gdzie będzie można znowu spędzać swój wolny czas na świeżym powietrzu. Zapewne wielu osób planuje już swoje pierwsze wycieczki rowerowe i miejsca, które chce odwiedzić samodzielnie lub w gronie swojej rodziny i znajomych.

Liczba aktywnych rowerzystów w Polsce z roku na rok się powiększa i na rowerach często spotkać można już nie tylko dzieciaki i osoby starsze, ale i całe rodziny które wykorzystują jednoślady do organizowania sportowego wypoczynku dla siebie i swoich dzieciaków. Organizują zloty rodzinne czy pikniki z dala od zgiełku miast.

Podróżowanie całą rodziną nawet z małymi dziećmi jest obecnie niezwykle łatwe, bowiem akcesoria rowerowe dostępne w sklepach pozwalają na bezpieczne przewożenie dzieciaków używając do tego specjalnie zabezpieczane i amortyzowane przyczepki czy foteliki rowerowe.

Taka forma wypoczynku i rekreacji to idealna rozrywka dla każdego dziecka, które może wraz ze swoimi rodzicami zwiedzać najrozmaitsze tereny i uczyć się od nich właściwego rowerowego zachowania.

Na jednośladach nie jeździmy jednak tylko rekreacyjnie, ponieważ coraz popularniejsze stają się też najrozmaitsze rowery miejskie, używane do poruszania się po zakorkowanych ulicach miast, podróżując do pracy czy wybierając się na zakupy do lokalnego sklepu. Rowery miejskie często mają na wyposażeniu dodatkowy koszyk mocowany z przodu – na kierownicy lub na tylnym bagażniku, dlatego doskonale nadają się one do transportowania niewielkich ilości towarów, teczki czy plecaka do pracy i szkoły.

Przejażdżki rowerowe to doskonały sposób na zorganizowanie sobie zarówno początku wiosny jak i wolnych chwil w lecie, kiedy pogoda wręcz zachęca do spędzania go na zewnątrz, czerpiąc korzyści z energii jaką ładują nas promienie słoneczne.

 

Wszystkie swoje nawet najbardziej szalone plany rowerowe zrealizujecie z pomocą BikeSalon.pl

Artykuł z kategorii Sport
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page