Polisy ubezpieczeniowe dla rolników

W toku prowadzenia gospodarstwa rolnego, tak samo jak w wielu innych przypadkach, można doprowadzić do wypadków z udziałem osób trzecich, w których będą one poszkodowane. W takich okolicznościach zawsze trzeba będzie liczyć się z koniecznością wypłacenia zadośćuczynienia poszkodowanym, a to niesie za sobą konieczność dysponowania odpowiednią ilością gotówki. Aby jednak uniknąć koniecznością wyciąganie dużych niejednokrotnie pieniędzy z własnych kieszeni, warto zaopatrzyć się w odpowiednią polisę ubezpieczenia OC dla rolników, która gwarantuje, iż w takich sytuacjach, odpowiedzialność finansową za wypłatę odszkodować przejmować będzie ubezpieczalnia. Zobaczmy jednak ja to wszystko wygląda z bliska, i czy faktycznie opłaca się wykupić polisę ubezpieczenia rolniczego. Ubezpieczenie rolnicze.

W początkowym akapicie zadaliśmy pytanie czy wato się ubezpieczyć, aczkolwiek jest to troszkę jakby na przekór, bowiem na chwilę obecną nie tyle warto, co wręcz trzeba się ubezpieczyć, gdyż obowiązująca obecnie Ustawa o Ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Gwarancyjnych z dnia 22 maja 2003r. (Dz.U. nr 76, poz. 1152 z późn. zm.). nakłada na rolników taki obowiązek. Oczywiście nie na wszystkich, a tylko na tych, którzy prowadzą gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni pól uprawnych, przekraczającej 1ha, a tego warunku nie spełniają wszyscy prowadzący działalność rolniczą. Oczywiście każdy mniejszy rolnik także ma możliwość skorzystania z pakietów ubezpiecz, jednakże nie jest to w ich przypadku obowiązkowe.

Skąd wynika potrzeba wprowadzenia obowiązkowych ubezpieczeń?

Obowiązkowe ubezpieczenia pojawiły się wraz z przejściem trudności związanych z utrzymaniem gospodarstw dotkniętych powodzią w roku 1997, którzy z reguły nie posiadali stosownych ubezpieczeń, gdyż nie były obowiązkowe. Aby nie dopuścić do zapaści polskiego rolnictwa, Rząd musiał w tej kwestii interweniować i wspierać poprzez wypłaty wsparcia dla rolników, oraz przeprowadzać specjalnie dla nich interwencyjny skup. Ab tego uniknąć w przyszłości, Rząd wprowadził obowiązkowe OC gospodarstwa rolnego, które ma za zadanie zapobiec tym samym sytuacjom w przyszłości. Aby rolnictwo nie było zagrożone i Państwo nie musiało ratować go z publicznych pieniędzy.

Podsumowanie.

Trzeba tutaj więc przyznać, iż polisa ubezpieczenia rolniczego to bardzo wartościowa kwestia, która pozwala praktycznie każdemu rolnikowi poczuć się o wiele bezpieczniej w prowadzeniu swojego gospodarstwa. Niezależnie od tego, czy dojdzie do wypadku z winy rolnika, lub jego pracownika, czy też w wyniku działań sił natury, dojdzie do poważnych uszkodzeń zabudowy rolniczej, czy też sprzętu rolniczego, odpowiednia polisa ubezpieczenia rolniczego będzie odgrywać niesamowicie istotną rolę. To dzięki rocznej, stosunkowo niewygórowanej opłacie, rolnik będzie w stu procentach zabezpieczony przed wszelkimi nieprzyjemnymi zdarzeniami losowymi, na które wpływu mieć nie może.

Artykuł z kategorii Biznes
Tagi artykułu: , , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page