Podróżowanie różnymi środkami transportu

Dom to nasza ostoja, miejsce gdzie możemy być sobą, czujemy się bezpiecznie. Nasza miejscowość znana jest nam od podszewki. Znamy ludzi, miejsca, najnowsze ploteczki z tego niewielkiego świata. Jednak w życiu prawdopodobnie każdego człowieka, nadchodzi moment kiedy ten nasz niewielki świat zaczyna nas ograniczać, czujemy że jest tam coraz ciaśniej i ciaśniej.

autokarZaczynamy dostrzegać braki tego miejsca. W innych miejscowościach są większe sklepy, ciekawsze miejsca do zwiedzania czy nowi znajomi. W takim przypadku jesteśmy zmuszeni do podróżowania pomiędzy miastami, bądź wsią a miastem. Czasem taka podróż przebiega szybko i przyjemnie, gdy na przykład posiadamy swój własny samochód lub gdy go od kogoś pożyczyliśmy. Wówczas podróż staje się łatwiejsza i szybsza, ale jednocześnie nieco droższa niż chociażby podróż autobusem lub pociągiem. Z drugiej natomiast strony, podróżowanie innymi środkami lokomocji niż samochód osobowy, może być mniej stresujące, często kojarzy się z przygodą, a na dodatek mniej odczujemy tę podróż po kieszeni.

Należy jednak pamiętać, że wybierając się w podróż autobusem lub mniejszymi busami, obowiązują tam ścisłe przepisy transportowe. Dlatego gdy chcemy udać się na wycieczkę biorąc ze sobą rower i duży bagaż, należy upewnić się jakim autokarem pojedziemy i jakie obowiązują zasady i przepisy, tak aby na przystanku nie było zdziwienia i problemów. Podróżowanie środkami transportu, w których nie bierzemy czynnego udziału w prowadzeniu pojazdu, pozwala na czytanie książek, rozmowy ze znajomymi czy pracę na laptopie.

Jednak taka podróż często zajmuje nieco więcej czasu, niż jazda samochodem osobowym, a już na pewno jest bardziej problematyczna. To jaki wybierzemy transport drogowy na poruszanie się po świecie, zależy wyłącznie od naszych możliwości, upodobań i zasobności portfela.

Artykuł z kategorii Turystyka
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page