Pierwszy raz w SPA? Tylko nie SPAnikuj!

Wybierasz się pierwszy raz do SPA? Chcesz nabyć kupon rabatowy? Koniecznie przeczytaj ten tekst, zanim wybierzesz zabiegi dla siebie. Okazuje się, że SPA to nie zawsze SPA, ale zwykły salon kosmetyczny, a masaże aromatyczny i ajurwedyjski wyglądają dokładnie tak samo.

salon kosmetyczny - zabiegDzięki zakupom grupowym i rosnącym zarobkom Polaków, oferta salonów i hoteli SPA staje się dostępna dla coraz większej rzeszy osób. Często cena jest tak kusząca, że szkoda nie skorzystać, dlatego kupujemy w ciemno, bez uprzedniego zapoznania się z ofertą ośrodka. Jednak lepiej oszczędzić sobie rozczarowań, niż zaoszczędzić kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych. Tym bardziej, że często ceny najpierw się winduje, by potem obniżyć na potrzeby oferty zakupów grupowych.

Przede wszystkim, dobrze przeczytaj, za co płacisz. To, że w tekście pojawia się wyraz SPA wcale nie oznacza, że czeka Cię pobyt w luksusowym hotelu, gdzie w jacuzzi kelner poda ci drinka z palemką a piękna Azjatka wykona odprężający masaż twarzy. Taka wersja wydarzeń dotyczyć może hotelu SPA, czyli tego “prawidziwego SPA”. Czasem salony kosmetyczne kuszą swoich klientów “doznaniami jak w SPA”, czyli po prostu przyjemnymi zabiegami upiększającymi. Płacisz jednak za te same zabiegi dużo więcej, niż gdybyś wybrał się do salonu z tą samą ofertą, ale bez “doznań”, które w praktyce nic nie oznaczają.

day spaDay SPA to usługi upiększające i odmładzające w jakości SPA, które odbywają się w jeden dzień (tzn. nie obejmują pobytu w hotelu). Należy jednak uważnie sprawdzić ofertę i najlepiej zapoznać się wyglądem wnętrz salonu, który ma w nazwie określenie “day SPA”. Czasami zwykłe salony kosmetyczne średniej jakości “podszywają się” pod SPA, żeby w ten sposób zwabić bardziej wymagających klientów. Oferują te same zabiegi co wcześniej, w tych samych pomieszczeniach, nie podnosząc jakości, ale windując ceny. Pół biedy, gdy obsługa w takim miejscu jest na wysokim poziomie i kiedy “rabatowców” traktuje się tak samo jak resztę klientów. Zdarza się jednak, że osoby z rabatem muszą czekać długie tygodnie lub miesiące na wykonanie usługi, która wcale nie jest godna takiego oczekiwania. Dlatego czasem lepiej postawić na zaufany gabinet w swoim mieście i zapłacić tyle samo co za kupon, ale bez potrzeby zapisywania się na daleki termin. Salon kosmetyczny Kraków, Warszawa czy Sopot ma przecież niejeden.

wyposażenie salonu kosmetycznegoCzasami rzeczywiście możesz mieć przed oczami ofertę SPA z prawdziwego zdarzenia. Jednak, jeśli płacisz za kupon mniej niż kilkaset złotych, istnieje małe prawdopodobieństwo, że droższe zabiegi będą w cenie. Nie wierzysz? Wpisz w wyszukiwarkę “medycyna estetyczna Kraków” albo “Warszawa” i zobacz, ile kosztują takie przyjemności. Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak botoks, usuwanie rozszerzonych naczynek czy mezoterapia, muszą kosztować więcej, ponieważ są bardziej skomplikowanie niż masaż czy depilacja i wymagają udziału bardziej wyspecjalizowanego personelu. Dlatego należy dokładnie sprawdzic, jakie zabiegi są w pakiecie, ale również sprawdzić ceny pozostałych usług. Po pierwsze dlatego, że być może standardowa oferta ośrodka okaże się niewiele droższa niż ta rabatowa. Po drugie – przypomnij sobie przysłowie “apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Przygotuj się na to, że będą cię kusić inne zabiegi i sprawdź, czy ewentualnie możesz sobie na nie pozwolić.

Warto korzystać z ofert zakupów grupowych, ale zawsze z głową. Superatrakcyjna oferta obliczona jest na to, żeby zachęcić Cię do wydania więcej.

Artykuł z kategorii Uroda
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page