Perfumy nie tylko do ciała

chanel-chancePerfumy niemal każdemu z nas towarzyszą na co dzień. Nasz ulubiony zapach sprawia, że dobrze się czujemy, jesteśmy pewni siebie. Jednak zapachy towarzyszą nam na każdym kroku – niektóre z nich są przyjemne, a inne nie.

Nic więc dziwnego, że rynek produktów zapachowych nie ogranicza się już wyłącznie do perfum.

Mówiąc o perfumach, mamy na myśli kosmetyki do ciała. W sklepach spotkamy się coraz częściej z produktami, które mają za zadanie nadać zapach także pomieszczeniom czy rozmaitym elementom wyposażenia.

W celu zniwelowania przykrych zapachów bądź po prostu nadaniu powietrzu miłego aromatu, powszechnie stosuje się odświeżacze powietrza, olejki zapachowe, kadzidła, świeczki zapachowe, a nawet produkty nazywane wprost perfumami do wnętrz. Te ostanie wykorzystywane są powszechnie w sklepach czy biurach, gdzie stanowią element tzw. aromamarketingu.

Zdarza się także, co z pewnością potwierdzą szczególnie panie, że naszych codziennych perfum używamy do nadania zapachu włosom. Idąc w ślad za tym pomysłem, producenci zapachów wypuszczają na rynek kompozycje zapachowe dedykowane właśnie włosom.

To jeszcze nie wszystko. Ulubiony zapach możemy nadać także naszej odzieży, już w momencie jej prania. Specjalne olejki, które dodaje się do płynu do płukania czy proszku, sprawiają, że czysta odzież pachnie nie tylko środkami myjącymi, ale również intensywnym zapachem danego olejku.

Również podczas prasowania możemy korzystać ze środków zapachowych, które nie tylko pozostawia na ubraniach miły dla nosa aromat, ale także ułatwią samo wyrównywanie tkanin. Znajdziemy w postaci płynów i mgiełek aplikowanych za pomocą spryskiwacza.

Nieprzyjemna woń, jaka towarzyszy zwykle odkurzaniu, również może zostać zneutralizowana i zastąpiona przyjemnym świeżym zapachem. Wszystko dzięki nasączonym perfumami wkładom i saszetkom przeznaczonym do odkurzaczy, które podczas pracy urządzenia uwalniają miły zapach.

Trzeba jednak zauważyć, że wszelkie produkty zapachowe, które przeznaczone są nadawania aromatu ubraniom czy powietrzu, nie są dostępne w tak wielu osłonach, jak tradycyjne perfumy do ciała. Wśród tego typu produktów znajdziemy przede wszystkim nuty odświeżające i rześkie, które przywodzą nam myśl zapachy natury. Perfumy natomiast, biorąc pod uwagę ich najpopularniejszą postać, dostępne są w wielu różnych kompozycjach zapachowych. Swoje miejsce mają tu zarówno pachnidła selektywne, jak i kosmetyki niszowe, które cieszą się popularnością wśród klientów o oryginalnych i wysublimowanych gustach.

Zdjęcie: foter.com

Artykuł z kategorii Uroda
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page