Parquet wood flooring – dobry wybór na lata

W obecnych czasach w sprzedaży dostępnych jest bardzo dużo różnego rodzaju podłóg z drewna, czyli tak zwanych wood flooring. Do najpopularniejszych rodzajów podłóg wykonanych z drewna zaliczamy z pewnością panele drewniane, mozaikę oraz podłogi z tak zwanych dyli, czyli litych desek. Bardzo dużą popularnością cieszy się również parquet wood flooring. Należy również podkreślić, że obecnie podłoga z drewna jest wspaniałym uzupełnieniem aranżacji pomieszczenia i świadczy o klascznym guście właściciela.


Parkiet –  zwany często parquet wood flooring – jest to podłoga wykonana z małych deseczek z litego drewna. Rozmiary deseczek dostępnych w sprzedaży są różne w zależności od firmy je produkującej. Parkiety tworzone są z różnych gatunków drewna liściastego: oak wood flooring, white oak flooring, jak również dark oak flooring, jesionu, klonu, wiązu, buku, brzozy, walnut flooring, jawora oraz bardzo często z drewna iglastego. Deseczki parkietowe układane mogą być w różny sposób. Ciekawe efekty osiąga się również poprzez łączenie różnych gatunków i kolorów drewna np. white oak flooring z dark oak flooring lub dark wood flooring.

Montowanie parquet wood flooring

Deszczułki tworzące parkiet łączone są ze sobą za pomocą tak zwanego wpustu i pióra. Z podłożem są łączone klejem żywicznym, rozpuszczalnikowym lub klejem proszkowym. Ułożony parkiet wymaga oczywiście jeszcze cyklinowania, szpachlowania i nawet kilkukrotnego lakierowania. Do wykończenia parkietu stosuje się najczęściej drewniane listwy przypodłogowe.

Zalety parquet wood flooring

Parkiet jest bez wątpienia rozwiązaniem posiadającym wiele zalet. Jedna z nich jest, bezsprzecznie jego naturalny wygląd. Ponadto drewno jest bardzo miłe i ciepłe w dotyku. Parquet wood flooring nie przyciąga również kurzu, co ma bardzo duże znaczenie dla alergików. Zaletą parkietu jest również jego bardzo duża wytrzymałość i trwałość. Parkiet można poddawać wielokrotnej odnowie, a odpowiednio pielęgnowany i konserwowany będzie nam służył przez długi czas.

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page