Owady w ogrodzie

BiedronkaPo skończonej budowie domu warto poświęcić jeszcze trochę czasu i sił na zaprojektowanie (samodzielnie lub nie) własnego ogrodu. Oczywiście zanim będzie on wyglądał tak jak sobie wymarzymy minie kilka lub nawet kilkanaście lat jednak cały efekt za pewne będzie wart naszej pracy i długiego oczekiwania.Tak jak budowę domu warto zlecić specjalistycznej firmie i ekipie tak jeśli chcemy by ogród wyglądał idealnie również warto to oddać w ręce doświadczonego projektanta krajobrazu. My natomiast powinniśmy natomiast zająć się jego pielęgnacją a także pilnowaniem by wszystko w nim rosło i żyło odpowiednio.

Bardzo dużo początkujących osób dlatego nie ma pojęcia jak dużym sprzymierzeńcem w pielęgnacji ogrodu jest znana i popularna biedronka. Co ciekawostka w Polsce występuje około 80gatunków chrząszczy z rodziny biedronkowatych. W czym pomoże nam ten mały owad w ogrodzie? Otóż dorosła biedronka potrafi zjeść nawet kilkadziesiąt mszyc dziennie. Oprócz mszyc zjada również: mączliki, czerwce, drobne larwy muchówek itp.

Innym owadem, którego można spotkać w naszym ogrodzie (chociaż już coraz rzadziej) jest turkuć podjadek. Większość czasu spędza on pod ziemią. Ciało ciemnobrązowe i wydłużone. W ogrodzie potrafi być zarówno szkodnikiem jak i pomocnikiem. Zjada ślimaki, drutowce czy też pędraki jednak żyjąc pod ziemią drąży korytarze pod powierzchnią i niszczy młode rośliny. Poza tym zjada korzenie a także wygryza dziury w kłączach przez co rośliny usychają. Oczywiście pojedyncze sztuki tego sympatycznego owada nie powodują raczej żadnych szkód ani problemów jednak gdy liczebność drastycznie wzrośnie warto wziąć się za jego zwalczanie.

Jak widać niektóre owady w naszym ogrodzie potrafią nam pomóc a inne niszczyć rośliny dlatego tak ważne jest by nauczyć się dokładnie które lepiej zwalczać a o które „zabiegać”.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page