Outsourcing usług magazynowo logistycznych.

Jednym z najciekawszych obecnie rozwiązań dla przedsiębiorstw, przede wszystkim produkcyjnych, które pozwalają na znaczne ograniczenie kosztów działalności jest outsourcing usług magazynowo logistycznych. Praktycznie każde większe przedsiębiorstwo produkcyjne potrzebuje sporej przestrzeni magazynowej do przechowywania swoich gotowych wyrobów, zanim trafią do odbiorców, oraz do zmagazynowania pewnego zapasu surowca produkcyjnego. Utrzymywanie własnych obiektów magazynowych jest dość kosztowne, szczególnie zaś w przypadku, kiedy nie zawsze wiadomo, czy cała dostępna przestrzeń magazynowa będzie wykorzystana. Dlatego też, o wiele lepiej zlecić te usługi na zewnątrz, co znacznie ograniczy koszty.

Korzyści płynące z zewnętrznego magazynowania.

W pierwszej kolejności musimy powiedzieć o kosztach, które w tym przypadku są o wiele niższe. Wynika to z tego, iż w przypadku magazynu zewnętrznego będziemy ponosić koszty jedynie od wykorzystanej przestrzeni magazynowej. Pozostała przestrzeń na obiektach magazynowych dostawcy usług, będzie wykorzystywana przez jego innych klientów, skutkiem czego dostawca będzie miał zajęty cały magazyn, a my będziemy ponosić koszty tylko jego zajętej przez nas części. W zależności od potrzeb będziemy mogli zwiększyć zapotrzebowanie na przestrzeń i ponosić chwilowo większe koszty. Kolejną korzyścią jest tutaj kwestia przerzucenia odpowiedzialności za bezpieczeństwo magazynowanych surowców i towarów na usługodawcę. Jeśli jakieś towary wymagają szczególnych warunków magazynowania, to on jest w stanie je zagwarantować, a my po prostu stawiamy tylko odpowiednie wymagania.

Wybór odpowiedniego dostawcy.

Bardzo ważne jest tutaj także to, aby zapewnić sobie, żeby outsourcing usług magazynowania był realizowany na jak najwyższym poziomie, a w tym celu należy wybrać odpowiedniego usługodawcę w tej kwestii. Przede wszystkim trzeba będzie więc przyjrzeć się szczegółowej ofercie, oraz sprawdzić czy usługodawca spełniać będzie nasze wymagania. Najlepiej jeśli będzie to oferta na kompleksową obsługę logistyczno magazynową, abyśmy nie musieli zaprzątać sobie głowy jeszcze kwestią transportu towarów i surowca z i do magazynu. Kompleksowa obsługa w tym zakresie gwarantuje nam poczucie pełnego komfortu, gdyż po prostu surowce produkcyjne spływają na nasze zakłady zgodnie z zapotrzebowaniem. Co więcej, możemy zapewnić sobie zmagazynowanie większej ilości surowca, podnosząc tym samym bezpieczeństwo produkcji na wypadek, gdyby dostawca miał chwilowe problemy z dostarczeniem odpowiedniej ilości surowca. W sumie można powiedzieć, iż 2-3 tygodniowy zapas surowca produkcyjnego powinien tutaj w zupełności wystarczyć.

Magazynowanie większych ilości surowca raczej nie jest uzasadnione, bowiem są to koszty, zarówno magazynowe jak i te związane z koniecznością zakupu towaru, a co za tym idzie, nie warto aż tak bardzo się zabezpieczać, tym bardziej, iż na chwilę obecną aż tak poważne problemy u dostawców surowców raczej się nie zdarzają.

Artykuł z kategorii Usługi
Tagi artykułu: , , , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page