Oświetlenie LED jako element dekoracyjny

Ostatnio w Polsce coraz większą popularnością cieszy się montowanie dekoracyjnego oświetlenia ledowego. Najczęściej można spotkać je w kuchni. Zamontowane jest do blatu lub pod górnymi szafkami w kuchni. Dają niesamowity efekt i wspaniale wyglądają zapalone wieczorem. Niektórzy z nas bardzo cenią sobie takie rozwiązanie. Dzięki temu, możemy w nocy przyjść do kuchni i na przykład napić się wody nie budząc ostrym światłem całego domu.

oświetlenie ledoweOświetlenie ledowe jest bardzo delikatne. Wygląda przepięknie jednak światło, które daje nie jest ostre i nie razi nas w oczy. Zamontowanie oświetlenia ledowego nie jest trudną sprawą. Nie musimy od razu wołać elektryka, aby opróżnił nasz portfel. W internecie można znaleźć mnóstwo instruktarzy, na których krok po kroku dokładnie jest wyjaśnione w jaki sposób powinniśmy prawidłowo zamontować nasze oświetlenie ledowe. Jeśli uznamy, że sucha teoria nie wystarczy nam, możemy spróbować znaleźć filmik o tej tematyce. Na filmiku również wszystko zostanie powoli, nie tylko wyjaśnione, ale również pokazane. Po dokładnym zapoznaniu się zarówno z jednym jak i z drugim kompendium wiedzy będziemy na pewno doskonale wiedzieli w jaki sposób łatwo i bezpiecznie zamontować nasze oświetlenie.

Ogromnym plusem oświetlenia ledowego jest nie tylko jego piękny wygląd, ale również cena. Są to lampki, które ciągnął bardzo mało prądu. Oznacza to, że zamontowanie oświetlenia ledowego nie zwiększy nam drastycznie naszych rachunków za energię elektryczną. Wręcz przeciwnie, zmiana będzie bardzo delikatna, a może nie być jej w ogóle widać. W końcu dzięki dobremu oświetleniu ledowemu będziemy o wiele rzadziej włączali duże światło w kuchni. Oznacza to, że rachunki za energię elektryczną mogą nawet minimalnie spaść. Najpopularniejszym sposobem jest montowanie taśm ledowych. Jest to tanie rozwiązanie, jednak nie wygląda tak ładnie, jak profile LED. Dlatego polecany jest tu profil aluminiowy do LED, czyli specjalna osłonka do taśmy ledowej.

Jest to osłonka do której przyklejamy nasze taśmy ledowe, a następnie dopiero ledowy profil przyklejamy do, na przykład naszego blatu. Profil LED wygląda nie tylko o wiele ładniej, niż zwykła taśma, ale również jest o wiele bardziej trwały. Taśma ledowa jest idealnie schowana w profilu, co zabezpiecza ją przed uszkodzeniem. Do tego światło, dzięki profilowi rozchodzi się o wiele ładniej w pomieszczeniu, dzięki czemu oświetlenie jest o wiele bardziej efektowne.

Artykuł z kategorii Dom, Wnętrza domów
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page